Cała "Piątka" stanęła do hymnu i zaśpiewała...

2019-11-13 12:00:00 (ost. akt: 2019-11-13 16:33:34)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W naszych szkołach i przedszkolach też obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Tak było w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Ostródzie, gdzie uroczyście odśpiewano hymn.
Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu” ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11. odśpiewane zostały 4 zwrotki hymnu narodowego. Do akcji włączyło się 258 uczniów, 60 przedszkolaków z grup: „Ekoludki”, „Mali Odkrywcy”, „Żaczki” i grono pedagogiczne.

W uroczystości wzięli również udział zaproszeni goście: Anna Monist, radna i przewodnicząca Rady Osiedla Plebiscytowego, a także Małgorzata Więcek, przewodnicząca Rady Rodziców SP5. W szkolnej sali gimnastycznej, która przybrała tego dnia barwy narodowe, zapanowała miła i odświętna atmosfera. Uczestnicy tej akcji również ubrali stroje biało-czerwone lub galowe przyozdobione pięknymi kotylionami.

Następnie pod przewodnictwem pocztu sztandarowego delegacja Samorządu Uczniowskiego, pani dyrektor i zaproszonych gości złożyła kwiaty i zapaliła znicz pod pomnikiem „Wielki Dar Wolnej Ojczyźnie, w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości" znajdujący się na ternie sąsiadującej ze szkołą Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Świętej Faustyny Kowalskiej w Ostródzie.
Małgorzata Joniec
Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5