Na Batorego krzewy wycięte, przydałoby się jeszcze tam posprzątać

2019-10-29 08:03:27 (ost. akt: 2019-10-29 08:44:03)
Nie ma już krzewów, które rosły po obu stronach chodnika, zostały tylko śmieci

Nie ma już krzewów, które rosły po obu stronach chodnika, zostały tylko śmieci

Autor zdjęcia: Archiwum

W poprzednim tygodniu wycięte zostały krzewy rosnące z dwóch stron chodnika łączącego ulice Pionierską z Batorego. No i fajnie, bo jest bardziej przejrzyście i bezpieczniej dla przechodniów. Teraz jeszcze warto by tylko posprzątać tę okolicę.
Chodnik między ulicami Pionierską i Batorego codziennie pokonuje wiele osób, które idą na dworzec lub z niego wracają. Spory ruch panuje też tam w dni targowe. Zatem bardzo dobrze, że krzewy zostały tam wycięte, bo znacznie ograniczały one widoczność. Szczególnie teraz, kiedy dzień jest coraz krótszy, było tam średnio bezpiecznie.

Krzewy zniknęły, ale oczom przechodniów ukazało się co innego. Butelki po wódce, piwach i winach oraz inne śmieci porozrzucane niemal na całej długości obok chodnika. Jeśli popatrzy się jeszcze dokładniej, to można też tam dostrzec pozostawiane stare meble i nocne legowiska ostródzkich bezdomnych.

Szkoda zatem, że służby, który usługę wykonywały zapewne na zlecenie Urzędu Miejskiego nie do końca zrobiły porządek w tej okolicy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5