Spektakl "Szwabka" w ostródzkim amfiteatrze

2019-10-17 13:30:25 (ost. akt: 2019-10-17 13:32:19)

Autor zdjęcia: MBP Ostroda

W czwartek, 24 października, zapraszamy na godz. 18:00 do sali kameralnej w amfiteatrze na spektakl "Szwabka" w reżyserii Marii Krystyny Andrzejewskiej.
Autorką scenariusza jest Marta Frydrychowska.
Spektakl poprzedzi wprowadzenie Piotra Lisowskiego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Stowarzyszenia ARS et LIBER pn. "Mazurzy pilnie poszukiwani" finansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Marta Frydrychowska to ostródzianka, uczestniczka i laureatka Ogólnopolskich Konkursów Krasomówczych, gdzie prezentowała gawędy o życiu Mazurów. Warsztat teatralny zdobywała w ostródzkiej grupie teatralnej "Zmysł". Z okazji 675-lecia Ostródy napisała sztukę teatralną "Szwabka" zainspirowaną wierszami Marii Zientary-Malewskiej i Michała Kajki.

Opowiada ona o doświadczeniach powojennych polskojęzycznych Mazurów, którzy starali się zachować swoją tożsamość. "Szwabkę" zrealizowała i wystawiła podczas jubileuszowego konkursu na ostródzkim zamku. Była wówczas uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Obecnie mieszka w Gdańsku, jest absolwentką neurobiopsychologii Uniwersytetu Gdańskiego, zawodowo spełnia się jako instruktor ćwiczeń choreograficznych, ale jako wielozawodowiec ma różnorodne doświadczenia, również w pracy z niepełnosprawnymi.


Obsada: Lektor - Adam Pożegowiak, Anka - Maja Bunalska, Dziadek - Józef Gleba, Jasiek - Michał Lendzion, Nauczycielka - Janina Brzuzy , Sąsiadka - Magdalena Ulanowska, Tomek - Kacper Kottewicz, Zosia - Julia Lendzion, Klasa Anki - Grzegorz Kottewicz, Lena Danowska, Emil Danowski, Paulina Pladzyk, Aleksandra Balicka i inni.
Anna Głowińska

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5