Natalia Stachowicz ze srebrem w otwartych mistrzostwach Niemiec

2019-10-13 10:06:29(ost. akt: 2019-10-13 10:36:55)
Natalia Stachowicz została wicemistrzynią Niemiec

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Zawodniczka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate była jedyną Polką, która wystartowała w kategorii open kobiet podczas 9. turnieju German Open. Karateczka z Ostródy stanęła na podium, zdobywając tytuł wicemistrzyni Niemiec.
Głównym celem zawodniczki z Ostródy w tym sezonie jest występ w mistrzostwach Europy, które w grudniu odbędą się na Białorusi. Podczas przygotowań do występu w Grodnie Natalia Stachowicz bierze udział w turniejach międzynarodowych. Dwa tygodnie temu wygrała zawody w Białymstoku, a teraz udanie wystartowała w German Open.

Podopieczna Artura Małża występ w mistrzostwach Niemiec zaczęła efektownie, bo w pierwszej walce przed czasem pokonała reprezentantkę Francji. W drugim pojedynku Natalia Stachowicz zmierzyła się zawodniczką gospodarzy, z którą wygrała przez wazari i awansowała do finału. Finałową rywalką zawodniczki OKKK była reprezentantka Węgier. Dopiero Węgierka zatrzymała rozpędzoną Natalię Stachowicz i ostródzianka ze srebrnym medalem zakończyła German Open.

- To bardzo dobry sprawdzian przed zbliżającym się mistrzostwami Europy na Białorusi - skomentował trener Małż.