Koncertowa jesień w ostródzkim amfiteatrze

2019-10-10 14:54:30(ost. akt: 2019-10-10 15:43:54)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W najbliższą sobotę 12 października w Sali kameralnej amfiteatru odbędzie się kolejny koncert z cyklu Jesień w amfiteatrze. Będzie to koncert zespołów Farben Lehre i Raggabarabanda.
FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Żywiołowe koncerty zawsze grane "na maksa" to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od piętnastu lat zespół gra blisko 100 koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz za jego granicami. Aktualnie muzycy podczas koncertów promują swoją najnowszą płytę studyjną "Stacja Wolność", która ukazała się na początku września 2018 roku

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Anioły i demony", "Dobranoc", "Erato", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Matura" , "Spodnie z GS-u", "Stacja Wolność" czy "Terrorystan".

RAGGABARABANDA powstała na początku 2012 roku w Nasielsku. Bujające reggae, z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy.
Zespół wciąż tworzy nowe kompozycje i gra koncerty w całym kraju, przekazując wciąż to nowej publiczności pozytywne wibracje ponad podziałami.
Początek koncertu o godz. 20.00, wstęp 30 zł w przedsprzedaży (bilety do kupienia w amfiteatrze), 40 zł w dniu koncertu.

Z kolei w czwartek 17 października w Sali kameralnej amfiteatru wystąpi zespół Pablopavo i Ludziki.
Pablopavo powraca do Ostródy w repertuarze z nowej płyty "MARGINAL".

"MARGINAL" to piąta płyta Pablopavo i Ludzików. Jest dyskotekowa, choć nie ma pewności czy istnieją odpowiednie dyskoteki, w których można by ją zagrać. Jeśli nie, słuchacze będą musieli sobie taką dyskotekę wyobrazić albo zbudować. Na płycie znajduje się 13 piosenek o różnym natężeniu disco, skomponowanych przez Ludziki, z tekstami Pablopavo (choć są dwa wyjątki). Artyści o płycie: Staraliśmy się działać wedle zasady, że nie wolno pozostawiać tak poważnej rzeczy jak muzyka taneczna ludziom bez wyobraźni i iskry szaleństwa.

Przed koncertem o godz. 18.00 będziemy mogli spotkać się z Pawłem Sołtysem vel Pablopavo w amfiteatrze na spotkaniu autorskim poświęconym jego książkom.

Bilety na koncert w cenie 35 zł można kupić w amfiteatrze w pokoju 105 do godz. 15.30, a także w internecie.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5