Niezwykła wystawa, bo ludzie są niezwykłym obiektem do fotografowania...

2019-09-27 06:00:00 (ost. akt: 2019-09-26 14:22:00)
Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu zaprasza do zwiedzania wystawy fotograficznej „Ludzie (nie)zwykli” autorstwa Roberta Andryszczyka.
Zdjęcia ukazane na wystawie skupiają się na przedstawieniu ludzi w różnym wieku, z różnych kultur, dostrzeżonych w zarówno codziennych jak i niecodziennych sytuacjach. Fotografie zostały wykonane na terenie Polski – w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Owidzu, Malborku, na wyspie Wolin oraz na polach Grunwaldu a także za granicą – w Rzymie, Wilnie oraz Londynie.

Bohaterowie wystawy to nie tylko zwykli przechodnie i turyści dostrzeżeni na miejskich starówkach, ale również uliczni artyści, cosplayerzy, oraz rekonstruktorzy historyczni.

Robert Andryszczyk zajmuje się fotografią amatorsko od około 5 lat, ale od 2 lat z większą uwagą skupia się na odnajdywaniu wyjątkowych ujęć ludzi w różnych zakątkach miejsc, które odwiedza. Jego pasja do fotografii stała się również okazją do podróżowania po Polsce oraz za granicę.

Według autora wystawy „ludzie są niezwykłym obiektem do fotografowania z uwagi na zmienność sytuacji. Nigdy nie uda się odtworzyć uczuć towarzyszących danej chwili. Radość, szczęście, strach, zmęczenie, zaduma. Każda jedna chwila jest ulotna i niepowtarzalna dlatego uważam, że jest ona warta uwiecznienia na fotografii.”

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 do 31 października 2019 r. w godzinach otwarcia działu.
 

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5