W hali OCSiR trwają międzynarodowe mistrzostwa Warmii i Mazur

2019-09-12 14:33:03(ost. akt: 2019-09-12 14:44:07)
O pingpongowe mistrzostwo Warmii i Mazur walczy ponad stu zawodników z kilku krajów

O pingpongowe mistrzostwo Warmii i Mazur walczy ponad stu zawodników z kilku krajów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad setka zawodników z różnych stron świata bierze udział w trwających w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji 2. Międzynarodowych Mistrzostwa Warmii i Mazur w tenisie stołowym. Zmagania o dolary i nagrody rzeczowe zakończą się w sobotę.
Podczas trzydniowych zawodów rozgrywanych w hali OCSiR o międzynarodowe mistrzostwo Warmii i Mazur młodzi pingpongiści rywalizują w trzech kategoriach wiekowych: juniorów, kadetów i młodzików. W sumie ponad stu zawodników z Polski, Chin, Szwecji, Rosji, Białorusi, Łotwy i Litwy od czwartku do soboty walczy o mistrzostwo, sławę i pieniądze, które czekają na najlepszych. Pierwsi przy stołach stanęli młodzicy, a kolejno do walki w czempionacie województwa warmińsko-mazurskiego wejdą kadeci i juniorzy.


- Turniej rozgrywany jest w formule trzydniowej i potrwa do soboty, wstęp jest wolny, zatem zapraszamy do hali OCSiR wszystkich kibiców tenisa stołowego - mówi Tadeusz Czyczel, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego. - W każdy dzień rywalizacja zawodników zaczyna się od godziny 10. Turniej rozwija się, zawodników jest więcej niż podczas inauguracyjnej edycji i poziom sportowy również poszedł w górę. Najciekawsze pojedynki czekają nas w sobotę, kiedy rozegrana zostanie faza finałowa mistrzostw. Tak że zapraszamy do Ostródy na ping-pong w wydaniu młodzieżowym na najwyższym światowym poziomie.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5