Chińczycy i Szwedzi powalczą w Ostródzie o mistrzostwo Warmii i Mazur

2019-09-10 10:50:16 (ost. akt: 2019-09-10 11:11:16)
Przed rokiem zawodnicy z Chin zdominowali rywalizację podczas międzynarodowych mistrzostw Warmii i Mazur

Przed rokiem zawodnicy z Chin zdominowali rywalizację podczas międzynarodowych mistrzostw Warmii i Mazur

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od czwartku do soboty (12-14 września) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozgrywane będą 2. Międzynarodowe Mistrzostwa Warmii i Mazur juniorów, kadetów i młodzików w tenisie stołowym. Wśród uczestników będą m.in. reprezentanci Chin i Szwecji.
Ponad rok temu podczas pierwszych międzynarodowych mistrzostw Warmii i Mazur rywalizację zdominowali młodzi Chińczycy i Chinki. Wiele wskazuje na, to że podobnie może być w trakcie zawodów, które w hali OCSiR wystartują w czwartek o godz. 10. Jednak oprócz młodych pingpongistów zza Wielkiego Muru w Ostródzie wystąpią też zawodnicy ze Szwecji, Białorusi, Rosji, Łotwy i Litwy. Skład uczestników 2. Międzynarodowych Mistrzostw Warmii i Mazur uzupełnią polscy tenisiści stołowi.

- Turniej będzie rozgrywany przez trzy dni od czwartku do soboty, wstęp jest wolny, zatem zapraszamy do hali OCSiR wszystkich kibiców ping-ponga - mówi Tadeusz Czyczel, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Tenisa Stołowego. - W każdy dzień rywalizacja zawodników będzie zaczynała się od godziny 10. Najciekawsze pojedynki czekają nas w sobotę, kiedy rozegrana zostanie faza finałowa mistrzostw.

Jak przed rokiem młodzi pingpongiści z kilku krajów powalczą o nagrody pieniężne i rzeczowe. A w niedzielę uczestnicy mistrzostw WiM wybiorą się na PGE Narodowy do Warszawy, gdzie odbędzie się ogólnopolska inauguracja sezonu pingpongowego w Polsce.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5