Siatkarze plażowi na plaży miejskiej walczyli o mistrzostwo Ostródy

2019-09-09 13:55:21 (ost. akt: 2019-09-09 14:17:40)
Aura była mało letnia, ale na plaży miejskiej o mistrzostwo Ostródy w siatkówce plażowej rywalizowało 15 par

Aura była mało letnia, ale na plaży miejskiej o mistrzostwo Ostródy w siatkówce plażowej rywalizowało 15 par

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Z nową ofertą dla sportowców amatorów wyszło Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Są to mistrzostwa Ostródy w pięciu dyscyplinach: piłce nożnej, tenisie, siatkówce, tenisie stołowym i siatkówce plażowej. Pierwsi o mistrzostwo zagrali siatkarze plażowi.
Pogoda może była mało letnia, ale w sumie na plaży miejskiej o mistrzostwo Ostródy w dwóch kategoriach wiekowych (16-34 lata oraz 35+) powalczyło 15 par. Liczniej obsadzona była młodsza z kategorii, bo nad jeziorem Sajmino wystąpiło dziesięć par, które zagrały systemem brazylijskim. Do najlepszej czwórki mistrzostw doszły pary: Mateusz Szymański/Marcin Sielczak, Michał Michalak/Jakub Michalak, Piotr Loba/Dariusz Paszkowski oraz Paweł Pietkiewicz/Piotr Tyszka. Dwie ostatnie pary zwycięsko przebrnęły przez półfinały i spotkały się pojedynku o 1. miejsce. Mistrzostwo Ostródy zdobył team Pietkiewicz/Tyszka, który w 2:0 pokonał parę Loba/Paszkowski. W meczu o 3. miejsce Szymański i Sielczak 2:0 wygrali z braćmi Michałem i Jakubem Michalakami.

W starszej kategorii wystąpiło pięć drużyn, dlatego zawodnicy rywalizację rozstrzygnęli systemem każdy z każdym. W tej formule najlepiej spisali reprezentujący gminę Ostróda Marcin Kucharczuk w parze z iławianinem Piotrem Rzącą. Wicemistrzostwo Ostródy 35+ wywalczyli Piotr Bazarnik i Dariusz Dec, na 3. miejscu uplasowała się para Paweł Kazimierczyk/Bartłomiej Wasilewski.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5