Ociepski i Kądzioła w najlepszej czwórce mistrzostw Polski

2019-09-01 09:00:00 (ost. akt: 2019-08-31 23:58:24)
Marcin Ociepski (z lewej) i Michał Kądzioła w niedzielę zagrają w półfinale mistrzostw Polski

Marcin Ociepski (z lewej) i Michał Kądzioła w niedzielę zagrają w półfinale mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Natalia Grabarczyk

W Toruniu rozgrywany jest finałowy turniej mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Bardzo dobrze radzi sobie para Hotelu Anders, w której ostródzianin Marcin Ociepski występuje z Michałem Kądziołą. Siatkarze dotarli do półfinału, w którym zagrają w niedzielę o godz. 13.30.
Para Ociepski/Kądzioła dominowali w większości tegorocznych turniejów. Szczyt ich formy przypadł na zawody jednogwiazdkowego World Touru w Malborku. Nad Nogatem "Ociep" i "Kądziu" dostali się do turnieju głównego przez sito eliminacyjne, a później zajęli 1. miejsce. Przed wyjazdem do Torunia ostródzianin zapowiadał, że para Hotelu Anders jedzie po medal i teraz jest na jak najlepszej drodze do realizacji swojego planu.

Ociepski i Kądzioła z prawej strony turniejowej drabinki zwycięsko przeszli przez kolejne szczeble rywalizacji w Toruniu. Po drodze pokonali (2:1) reprezentacyjną parę Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz. W ćwierćfinale team Hotelu Anders pięknie zabawił się z parą Andrys/Andrys, którą pokonał 2:0 (14, 14). W niedzielnym półfinale Ociepski i Kądzioła o godz. 13.30 zagrają po raz drugi w tym turnieju z Rudolem i Szałankiewicziem. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że ten drugi w kategorii juniorów i młodzieżowców zdobywał z Kądziołą mistrzostwo świata w siatkówce plażowej. Obie pary znają się jak łyse konie i każde rozstrzygnięcie jest w tym meczu możliwe. Spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w telewizji na antenie Polsat Sport News.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5