Kolejna tragedia nad wodą, w Jeziorze Drwęckim utonął mężczyzna

2019-08-31 21:30:53 (ost. akt: 2019-09-01 08:29:18)
Strażacy wydobyli ciało mężczyzny z Jeziora Drwęckiego

Strażacy wydobyli ciało mężczyzny z Jeziora Drwęckiego

Autor zdjęcia: Internauta

Tragiczny finał miała ostatnia wakacyjna sobota na Jeziorze Drwęckim w Ostródzie. Wieczorem strażaccy płetwonurkowie odnaleźli i wyciągnęli z wody ciało mężczyzny. To 57-letni mieszkaniec Ostródy, który utopił się kilkanaście metrów od brzegu.
Nieznane są przyczyny tragedii, która wydarzyła się w sobotni wieczór na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego. Według świadków zdarzenia mężczyzna prawdopodobnie płynął z drugiej strony nabrzeża. Miał już niedaleko do brzegu, kiedy miał zaplątać się w porastających brzeg kaczeńcach. Ludzie próbowali pomóc mężczyźnie, ale w pewnym momencie, jak mówią świadkowie, zniknął pod wodą, a na powierzchni została tylko czapka z daszkiem.

Ostródzcy strażacy odebrali zgłoszenie, że niedaleko brzegu od strony ulicy Spichrzowej utonął mężczyzna. We wskazane miejsce udał się zastęp strażacki ze specjalistami od ratownictwa wodnego. Według wskazań świadków mężczyzna miał zniknąć z oczu niedaleko pomostu, do którego przycumowane są rowery wodne. Tam strażacy skoncentrowali swoje poszukiwania. W miejscu gdzie doszło do tragedii jezioro ma głębokość maksymalnie do 2 metrów, jednak dno jest muliste. W sobotni wieczór przed godziną 21 znalezione zostało ciało poszukiwanego mężczyzny.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5