Piłkarski weekend: Sokół powalczy o piąte zwycięstwo, ciekawie w okręgówce i klasie A

2019-08-31 10:17:05 (ost. akt: 2019-08-31 10:26:32)
W Ostródzie na stadionie przy ul. 3 Maja Sokół postara się wygrać piąty mecz z w tym sezonie

W Ostródzie na stadionie przy ul. 3 Maja Sokół postara się wygrać piąty mecz z w tym sezonie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kibice piłkarscy z regionu nie będą się nudzili w sobotę i niedzielę. Czeka ich sześć meczów na trzech poziomach ligowych. W III lidze liderujący Sokół w Ostródzie podejmie Znicz Biała Piska. W okręgówce trzy mecze u siebie, a w niedzielę derby we Frygnowie między Grunwaldem a Płomieniem.
Dzisiaj na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie Sokół powalczy o utrzymanie 1. miejsca i wywalczenie piątego zwycięstwa z kolei. Rywalem rozpędzonych ostródzian będzie Znicz Biała Piska. Zespół z Białej w tym sezonie wyspecjalizował się w remisach, których ma na swoim koncie już trzy, poza tym raz wygrał i raz zszedł z boiska pokonany. Natomiast Sokół po porażce w Morągu kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotniej konfrontacji inny wynik niż wygrana gospodarzy będzie sporą niespodzianką. Wiadomo, że drugi raz Sokół zagra bez kontuzjowanego Roberta Hirsza. „Hiru”, który leczy kontuzję przywodziciela ostatnich kilka dni spędził w rodzinnym Trójmieście. Jego miejsce najprawdopodobniej zajmie Piotr Okuniewicz, który w ostatnich dwóch spotkaniach strzelił dwa gole. Początek spotkania o godz. 18, zapraszamy.

Wszystkie nasze zespoły z grupy 2 klasy okręgowej zobaczymy na naszych boiskach. W sobotę o godz. 16 Tęcza Miłomłyn na boisku przy ul. Pasłęckiej podejmie Polonię Pasłęk. Gospodarze powalczą o pierwsze ligowe zwycięstwo przed własną publicznością. Łatwo nie będzie, ponieważ miłomłynianie w środę grali mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski (3:6 z Barkasem Tolkmicko), z którego odpadli. Również o godz. 16 zapraszamy do Zwierzewa. Tam miejscowy Kormoran zmierzy się z GKS Stawiguda. Kormoran jeszcze w tym sezonie nie wygrał u siebie, nie zdobył nawet punktu, zatem najwyższy czas na pierwsze zwycięstwo. Jednak największe emocje szykują się w niedzielę na boisku we Frygnowie. Tam kibice będą świadkami drugich derbów w okręgówce. Grunwald Gierzwałd o godz. 14 rozpocznie mecz z Płomieniem Turznica. Oba zespoły potrzebują punktów, zatem powinien być otwarty, ciekawy pojedynek, w którym obie ekipy na pewno postawią na ofensywę.

Dwa spotkania czekają też fanów drużyn występujących w klasie A. W sobotę na boisku w Tyrowie wiceliderujący LKS podejmie Pomowca Gronowo Elbląskie. Należy spodziewać się gradu goli pod Ostródą, ponieważ w dwóch spotkaniach tyrowianie strzelili 16 bramek i wywalczyli komplet punktów. Celnych strzałów nie powinno też zabraknąć w niedzielę o godz. 13 na boisku przy ul. Plebiscytowej w Ostródzie. Tam lider Sokół II podejmie Piast Wilczęta. Ostatnio na wyjeździe ostródzianie strzelili 12 goli. Nie mamy nic przeciwko żeby w niedzielę zagrali jeszcze skuteczniej i na zero z tyłu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5