Ruszyła klasa A: wygrane Tyrowa, Sokoła II i Jastrzębia, porażka Iskry

2019-08-19 11:39:58(ost. akt: 2019-08-19 12:00:08)
Na początek sezonu LKS Tyrowo strzelił aż dziewięć goli

Autor zdjęcia: Archiwum LKS Tyrowo

Rozpoczęły się rozgrywki w grupie 2 klasy A, gdzie występują cztery zespoły z naszego regionu. Trzy - LKS Tyrowo, Sokół II Ostróda, Jastrząb Ględy - zwycięsko zainaugurowały sezon. Przegrał jedynie beniaminek Iskra Smykówko.
Mocnym akcentem z ligową rywalizacją przywitali się piłkarze LKS Tyrowo. Tyrowianie na początek podejmowali Piasta Wilczęta. Goście dotrzymywali kroku piłkarzom z gminy Ostróda przez pierwsze 45 minut, bo przegrywali tylko 1:2. Jednak w drugiej części gry zespół z Tyrowa mocno odjechał przeciwnikom, strzelając jeszcze siedem goli i nie tracąc żadnego.

• LKS Tyrowo - Piast Wilczęta 9:1 (2:1)
Gole dla Tyrowa: Michał Rutkowski 2, Mateusz Winik 2, Damian Rawdonis 2, Bartosz Klamant 2 i Karol Lewandowski

Na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja nowy sezon rozpoczęły rezerwy ostródzkiego Sokoła. Beniaminek z Ostródy na dobry początek podejmował Syrenę Młynary. W wygranym przez ostródzian spotkaniu czterema golami z A-klasową rywalizacją przywitał się Kacper Wojciechowski.

• Sokół II Ostróda - Syrena Młynary 6:1 (3:0)

Gole dla Sokoła: Wojciechowski 4, Tomasz Panek i Bartłomiej Krzysztofik

Wyjazdowym pojedynkiem z Agatem Jegłownik kolejny sezon w A klasie rozpoczął Jastrząb Ględy. Drużyna z gminy Łukta zaczęła z lekkim falstartem, bo od 4. min przegrywała 0:1. Jednak po przerwie piłkarze z Ględ z nawiązką odrobili straty i zgarnęli w Jegłowniku trzy punkty.

• Agat Jegłownik - Jastrząb Ględy 1:2 (1:0)
Gole dla Jastrzębia: Piotr Sobota, Łukasz Ciskowski

Spośród naszych zespołów na inaugurację przegrał tylko beniaminek ze Smykówka. Iskra do 75. min prowadził 2:0 w pojedynku z Zalewem Frombork. Niestety ostatni kwadrans należał do gości, którzy strzelili cztery gole i wyjechali z gminy Ostróda z kompletem punktów.

• Iskra Smykówko - Zalew Frombork 2:4 (1:0)
Gole dla Iskry: Amadeusz Witt, Przemysław Król