Hiszpanki i Chorwaci mistrzami Europy juniorów w Starych Jabłonkach

2019-07-01 06:57:18(ost. akt: 2019-07-01 07:25:56)
Najlepsze drużyn mistrzostw Europy juniorów w plażowej piłce ręcznej rozgrywanych w Starych Jabłonkach

Najlepsze drużyn mistrzostw Europy juniorów w plażowej piłce ręcznej rozgrywanych w Starych Jabłonkach

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Na boiskach Hotelu Anders zakończył się pierwszy etap zmagań o mistrzostwo Europy w plażowej piłce ręcznej. Wśród juniorów po złote medali sięgnęli Chorwaci, a rywalizację juniorek wygrała Hiszpania. W poniedziałek dzień przerwy w zmaganiach sportowych, a we wtorek (2 lipca) rozpocznie się turniej seniorski.
Świetna pogoda, dobra zabawa i ogrom sportowych emocji na plaży nad jeziorem Szeląg Mały. W zmaganiach juniorów o mistrzostwo Europy w beach handballu w finale zmierzyły się reprezentacje Chorwacji i Węgier. Po bardzo wyrównanym boju 2:1 wygrali młodzi Chorwaci i na ich szyjach zawisły złote medale. W zmaganiach juniorek najlepsze w rywalizacji o złoto okazały się Hiszpanki, które w finałowej konfrontacji 2:0 pokonały reprezentantki Węgier.

Polskie reprezentacje poza podium. W ostatnim występie na mistrzostwach Europy na plaży Hotelu Anders nasi juniorzy w meczu o 5. miejsce rywalizowali z Portugalią. Biało-czerwoni przegrali 0:2 i turniej zakończyli na 6. pozycji. W lepszych humorach, choć niżej w klasyfikacji, zawody skończyły Polki. Na koniec turnieju pokonały Litwę 2:0 i zajęły 7. miejsce.

Poniedziałek będzie dniem przerwy w sportowych emocjach. Za to spory kocioł czeka organizatorów, ponieważ przed nimi ogromne logistyczne wyzwanie.

- Turniej juniorski to grupa ponad pięciuset osób, którą trzeba wykwaterować z naszego hotelu i kilku innych okolicznych, a w tym samym dniu czyli w poniedziałek, przyjedzie do nas jeszcze liczniejsza grupa siedmiuset osób - mówi Tomasz Dowgiałło, prezes Hotelu Anders. - Do przetransportowania juniorów wyjeżdżających z turnieju i seniorów, którzy będą się kwaterowali we wszystkich hotelach potrzeba ponad dwadzieścia autokarów. To spore wyzwanie organizacyjne.

Tymczasem we wtorek ruszają największe w historii plażowej piłki ręcznej mistrzostwa Europy seniorów. Przez sześć dni na czterech boiskach rozegranych zostanie 196 meczów. Stare Jabłonki zapraszają od wtorku do niedzieli. To będzie największy w Europie sportowy piknik. Wstęp wolny.

mart

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5