W OSTRÓDZIE NOCĄ ZAGRAJĄ W SIATKÓWKĘ PLAŻOWĄ

2019-06-24 22:59:04(ost. akt: 2019-06-21 23:01:11)
Rok temu w turnieju nocny wystąpiło 26 par

Rok temu w turnieju nocny wystąpiło 26 par

Autor zdjęcia: Kinga Pulkowska

SIATKÓWKA PLAŻOWA\\\ Tysiąc złotych czeka na najlepszą parę turnieju nocnego w Ostródzie, który rozegrany zostanie 5 lipca. Rywalizacja siatkarzy odbędzie się na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino.
Ponad 2 tysiące zł jest w puli nagród turnieju nocnego, którego organizatorem jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji we współpracy z Gazetą Ostródzką. Przed rokiem po sześciu latach przerwy reaktywowana została nocna rywalizacja siatkarzy na ostródzkiej plaży miejskiej. Na zaproszenie organizatorów zareagowało ponad 50 zawodników. Na starcie stanęło 26 par. Wtedy rywalizacja w turnieju głównym rozpoczęła się o godz. 21, a zwycięzcy wyłonieni zostali o 3 nad ranem. Edycję turnieju nocnego 2018 wygrali olsztynianie Rafał Maluchnik/Michał Tomczak, a na kolejnych miejscach uplasowali się: 2. Patryk Tyszka/Michał Głowacki, 3. Mateusz Kańczok/Jakub Zabłocki, 4. Piotr Szostek/Wiktor Mielczarek.
Kolejna szansa spotkanie nocą pod siatką i wygranie niemałej kasy już w piątek 5 lipca. Zapisy do rywalizacji odbędą się w dniu turnieju od godz. 16. Natomiast o godz. 17 wystartują eliminacje do nocnych zmagań. Start w turnieju głównym mają zapewniony cztery najlepsze pary cyklu amatorskiego Grand Prix Lato 2018. Poza tym organizatorzy dwóm parom przyznają dzikie karty.
Być może na nocny turniej uda się ściągnąć najlepszych plażowiczów z Warmii i Mazur Marcina Ociepskiego i Michała Kądziołę. – Bardzo byśmy chcieli zagrać w tym turnieju, bo jestem z Ostródy, ale może być trudno, bo zaczynamy z Michałem cykl turniejów Plaża Open i mogą nam się pokryć terminy – wyjaśnia Ociepski.
W eliminacjach (początek o godz. 17) siatkarze powalczą o dziesięć pozostałych miejsc, ponieważ turniej główny rozegrany zostanie systemem brazylijskim na 16 par. Rywalizacja wieczorna rozpocznie się o godz. 20.20.
Wystartować mogą pary męskie, żeńskie lub mieszane. Wpisowe 30 zł od pary. Najlepsze cztery pary otrzymają nagrody pieniężne: 1. msc. -1000 zł; 2. msc. - 600 zł; 3. msc. - 400 zł; 4. msc. - 200 zł. Poza tym atrakcyjne nagrody rzeczowe. Wystartować mogą zawodnicy urodzeni w 2003 roku i starsi. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy, oraz posiłek i wodę mineralną. Pary grające w turnieju głównym otrzymają okolicznościowe koszulki.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5