Sokół jedzie do lidera, Tęcza żegna się z IV ligą, ciekawie w Turznicy i Zwierzewie

2019-06-15 10:30:02(ost. akt: 2019-06-15 00:47:45)
Sokół, prawdopodobnie znowu mocno młodzieżowy, zagra z Legionovią

Sokół, prawdopodobnie znowu mocno młodzieżowy, zagra z Legionovią

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarze Sokoła Ostróda w 32. kolejce III ligi na wyjeździe zagrają z Legionovią Legionowo. W Miłomłynie Tęcza powie pa, pa... czwartoligowym rozgrywkom. I w okręgówce mecze u siebie zagrają Kormoran Zwierzewo i Płomień Turznica. Wszystkie mecze w sobotę.
- Nie przypomina m sobie kiedy ostatnio jako trener przegrałem kolejne trzy mecze - mówił przed wyjazdem do Legionowa trener Sokoła Jarosław Kotas.

Jednak jeżeli na Mazowszu z liderem ostródzianie znowu zagrają z trzecim bramkarzem w roli defensywnego pomocnika i będą bili rekord w liczbie młodzieżowców w wyjściowej jedenastce, to passa porażek może wydłużyć się. W Sokole rozpoczęło się wietrzenie magazynów. Jedni piłkarze odchodzą, przyszło trzech z Gryfa Wejherowo. I to nie koniec. Należy się bowiem spodziewać, że w kolejnym sezonie w koszulkach z jachtem na piersiach zagra co najmniej dziesięciu nowych zawodników.

- Sezon jest przesadnie długi, kończymy go 22 czerwca, a dwa dni później zaczynamy przygotowania do kolejnego - dodał trener Kotas. - Dlatego starsi piłkarze, którzy z nami zostają mają urlopy, a my z liderem zagramy optymalnym składem, jakim będziemy dysponowali. I jeszcze gramy o nienormalnej porze. Zapowiadają upały, chyba chcą żebyśmy się rozpuścili w Legionowie.

Początek sobotniego meczu Legionovia - Sokół o godz. 14.

Tymczasem w piątek rozegrane zostały trzy mecze 32. kolejki spotkań, oto wyniki: Broń Radom - Kaczkan Huragan Morąg 2:1, Olimpia Zambrów - Znicz Biała Piska 2:2, Polonia Warszawa - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:3.

Na własnym boisku z czwartoligowym poziomem pożegna się Tęcza Miłomłyn. Przed tygodniem miłomłynianie ustanowili niechlubny rekord, bo przegrali aż 0:11 z GKS Wikielec. W sobotę o godz. 17 na boisku przy ul. Pasłęckiej zagrają z Unią Susz. Trzymamy kciuki, żeby po dwóch sezonach gospodarze honorowo pożegnali się IV ligą.

Również o godz. 17 w sobotę rozpocznie się ostatnia (30.) kolejka w grupie 2 klasy okręgowej. Oba zespoły z gminy Ostróda sezon 2018/2019 zakończą na własnych boiskach. Mega emocje szykują się w Zwierzewie, gdzie zmierzą się zespoły z górnej części ligowej klasyfikacji. Miejscowy Kormoran, który wiosną nie stracił punktu u siebie podejmie Olimpię Olsztynek.

Natomiast fanów Turznicy i okolic zapraszamy na mecz Płomienia, który sezon skończy pojedynkiem z GKS Stawiguda.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5