Obóz rycerski stanie pod zamkiem w Ostródzie. Będzie turniej!

2019-06-03 09:08:49(ost. akt: 2019-06-03 09:17:07)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W sobotę 8 czerwca w Ostródzie odbędzie się VI Turniej Rycerski. Mieszkańcy miasta będą mogli się przenieść w czasy średniowiecza i poznać dawną kulturę.
Na wydarzenie przyjedzie ponad 100 osób zajmujących się rekonstrukcją historyczną. Pojawią się rycerze, łucznicy, damy i mieszczanie z Torunia, Chełmna, Gdańska, Olsztynka, Nidzicy, Pisza, Działdowa, Mrągowa i Warszawy. Staną do walki w konkurencjach bojowych indywidualnych i turnieju łuczniczym.

Dużą dawkę emocji zapewni turniej walk drużynowych, gdzie dopuszczona jest większość technik walki a uderzenia często wyprowadzane są z całej siły. Na koniec odbędzie się inscenizacja bitwy, podczas której nie zabraknie również średniowiecznej artylerii.

Całość zmagań odbędzie się na dziedzińcu zamkowym i przedzamczu. Dodatkowo od piątku do niedzieli pod zamkiem zostanie rozbity obóz rycerski.

Organizatorami wydarzenia są Drużyna Rycerska Komturii Ostródzkiej, Centrum Kultury, Muzeum w Ostródzie. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Miasta Ostróda.

Plan turnieju:
Dziedziniec zamku

12.30 - otwarcie turnieju
13 - turnieje bojowe 1 vs 1

Przedzamcze

14 - turniej łuczniczy
16 - bieg Dam
17.30 - pełnokontaktowe walki drużynowe
19 - Inscenizacja bitwy

Turniej poprowadzi Błazen Jajosz a o oprawę muzyczną zadba zespół muzyki dawnej Fleurdelis.
Wstęp wolny.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5