Siatkarze z całej Polski przyjechali do Ostródy na 18. Licealiadę [zdjęcia]

2019-05-31 15:30:23 (ost. akt: 2020-01-23 04:17:56)
Siatkarska Licealiada w Ostródzie jest rozgrywana przez trzy dni i zakończy się niedzielnymi finałami

Siatkarska Licealiada w Ostródzie jest rozgrywana przez trzy dni i zakończy się niedzielnymi finałami

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Bartosz Kurek, Robert Milczarek czy Łukasz Perłowski to niektórzy siatkarze, którzy kiedyś pierwsze kroki stawiali na Licealiadzie. Od piątku do niedzieli (31 maja-2 czerwca) w hali OCSiR 14 drużyn walczy o mistrzostwo w 18. Licealiadzie, której gospodarzem ósmy raz jest Ostróda.
Dotychczas młodzi siatkarze – najczęściej mistrzowie województwa szkół średnich – w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rywalizowali w dłuższy weekend połączony z Bożym Ciałem. Jednak w tym roku taki weekend zbiega się z początkiem wakacji, zatem 14 zespołów w Ostródzie pojawiło się na przełomie maja i czerwca. Wśród uczestników próżno szukać ostródzkich siatkarzy, ale Warmię i Mazury reprezentują zawodnicy olsztyńskiego „Chemika”.

Piątek w hali OCSiR to zmagania w grupach, które potrwają do godz. 19. Natomiast bardzo intensywna będzie sobota, czyli Dzień Dziecka siatkarze będą mieli pracowity. Jak zaczną gry o godz. 9, to ich zakończenie planowane jest po godz. 19. Trzeci dzień do rywalizacja finałowa. Mecze o miejsca medalowe w niedzielę (2 czerwca) rozpoczną się o godz. 9 i potrwają do 12.30.

Fanów siatkówki w wydaniu licealistów zapraszamy do hali OCSiR. Wstęp wolny.

Turniej dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5