Remis Tęczy, zwycięstwa Kormorana Zwierzewo i Płomienia Turznica

2019-05-26 20:30:13 (ost. akt: 2019-05-26 21:26:17)
Piłkarze Płomienia Turznica cztery razy mieli okazję cieszyć się po zdobytych golach

Piłkarze Płomienia Turznica cztery razy mieli okazję cieszyć się po zdobytych golach

Autor zdjęcia: Archiwum Płomienia Turznica

Za nami dobry weekend w wykonaniu drużyn z naszego regionu na boiskach IV ligi, okręgówki i niższych klas rozgrywkowych. W Miłomłynie pozytywnie zaskoczyli piłkarze Tęczy, po komplety punktów sięgnęły ekipy ze Zwierzewa i Turznicy. Działo się też na boiskach w klasie A i B.
Na mecz 26. kolejki IV ligi zajmujące 5. miejsce Mamry Giżycko przyjechały do Miłomłyna po trzy punkty i podreperować sobie bilans bramkowy. Wydawało się, że to świetna okazja, ponieważ grali zajmującą ostatnie miejsce Tęczą. Tymczasem gospodarze zagrali ambitnie, dobrze radzili sobie w destrukcji i nie dali sobie strzelić gola. Sami też nic nie zdziałali pod bramką Mamr i spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

W grupie 2 klasy okręgowej w górę tabeli frunie Kormoran Zwierzewo. Zespół z gminy Ostróda, który na własnym boisku wiosną gromi rywali tym razem na wyjeździe zmagał się z Polonią Pasłęk. Był to twardy męski bój o ligowe punkty, w którym minimalnie lepszy był Kormoran. Zwierzewianie odnieśli 14. zwycięstwo w tym sezonie, a zwycięskiego gola na 1:0 strzelił Krystian Lipiński.

Już w pierwszej połowie rozstrzygnął się mecz w Turznicy, gdzie Płomień podejmowała Delfina Rybno. Tym razem sprawy potoczyły się ekspresowo, a co najważniejsze po myśli gospodarzy. Płomień wygrał 4:0 po dwóch trafieniach Macieja Zglenickiego oraz jednym Adriana Sadowskiego i Macieja Klimeckiego.

W grupie 2 na boiskach klasy A reprezentanci naszego regionu zagrali ze zmiennym szczęściem. Niespodziewanie wysoko (1:7) w Ulnowie w pojedynku z Orłem przegrali piłkarze LKS Tyrowo. Natomiast w derbach powiatu ostródzkiego na boisku w Boguchwałach Jastrząb Ględy zgodnie oczekiwaniami 5:3 pokonał Czarnych Małdyty.

Oczy obserwatorów zmagań w grupie 4 skierowane były na Iłowo. Tam miejscowa Polonia (lider) w hicie kolejki podejmowała zajmujących 2. miejsce piłkarzy Grunwaldu Gierzwałd. Jeśli ktoś spodziewał się zaciętej rywalizacji to się zawiódł. Spotkanie miało jednostronny przebieg, a Polonia rozgromiła ekipę Grunwaldu 5:0.

Na poziomie klasy B w grupie 2 po trzy punkty sięgnęli piłkarze Kormorana Bynowo, którzy na wyjeździe 3:2 wygrali z Gromem Zwierzno. W grupie 3 rozpędu nabiera Warmiak Łukta, który na własnym boisku sprawił mega sensację, pokonał 5:2 lidera GKS Gietrzwałd/Unieszewo. W grupie 4 ze zwycięstwa cieszyli się tylko piłkarze rezerw Sokoła Ostróda, którzy 3:0 wygrali na wyjeździe z LZS Fijewo. Natomiast szansę na awans zminimalizowała sobie Iskra Smykówko po porażce 2:3 z Welem Bratian. Nie poradziła też sobie Mewa Smykowo, przegrywając 0:4 z Wichrem Gwiździny.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5