Rekordowy bieg memoriałowy im. Zdzisława Krzyszkowiaka [zdjęcia]

2019-05-12 09:16:28 (ost. akt: 2019-05-13 09:31:51)
Tradycyjnie największe emocje towarzyszyły biegom najmłodszych uczestników

Tradycyjnie największe emocje towarzyszyły biegom najmłodszych uczestników

Autor zdjęcia: GO

O kilka minut został pobity rekord trasy na dystansie 10 km podczas biegu memoriałowego im. Zdzisława Krzyszkowiaka. W rywalizacji kobiet i mężczyzn wygrali zawodnicy pochodzący z Ukrainy. W sumie w 29. Ostródzkich Biegach Ulicznych wystartowało kilkaset osób.
Memoriałowa dycha im. Zdzisława Krzyszkowiaka był głównym biegiem podczas 29. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych organizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Do rywalizacji stanęło ponad 50 zawodników. Od początku ton rywalizacji nadawał Artiom Kazban, który na 1. miejscu wybiegł ze stadionu na rundy miejskie i w klasyfikacji nic się nie zmieniało po każdym z czterech okrążeń.

W tym roku aura (przed rokiem zawodnicy rywalizowali przy 30-stopniowym upale) była przychylna dla biegaczy - lekkie zachmurzenie, na termometrze kilkanaście stopni - i sprzyjała ustanowieniu rekordu trasy. Do pobicia był czas 37:59, jaki rok temu nabiegał Mariusz Żak z Radomia. W lepszych warunkach pogodowych o ponad cztery minuty szybciej pobiegł Kazban, który linię mety minął z czasem 33:57. Rekord pobity został również w rywalizacji kobiet, z wynikiem 37:32 wygrała Natalia Mierzlikin.

Klasyfikacja biegu memoriałowego im. Zdzisława Krzyszkowiaka, kobiety: 1. Natalia Mierzlikin, 2. Magdalena Trzeciak (AZS UWM Olsztyn), 3. Katarzyna Pobłocka-Głogowska (Lębork); mężczyźni: 1. Artiom Kazban, 2. Piotr Pobłocki (Lębork), 3. Paweł Tadejewski (Ostróda).

Klasyfikacja ostródzian, kobiety: 1. Kasia Sadowska, 2. Katarzyna Piechocka, 3. Amelia Kowalska; mężczyźni: 1. Paweł Tadejewski, 2. Marcin Punpur, 3. Rafał Korwiel.
2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5