Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej lepsi od Sokoła w derbach Ostródy

2019-04-19 12:38:01(ost. akt: 2019-04-19 13:04:34)
Derby Ostródy w I lidze juniorów młodszych zakończyły się zwycięstwem ostródzkiej AP

Autor zdjęcia: Archiwum

W 5. kolejce spotkań wojewódzkiej I ligi juniorów młodszych na boisku przy ul. Plebiscytowej rozegrane zostały derby Ostróda. Występująca w roli gospodarza ekipa AP podejmowała rywala zza miedzy Sokoła. Spotkanie zakończyło się wygraną "Apki" 2:0.
Z kompletem zwycięstw juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Ostróda podjęli na boisku przy ul. Plebiscytowej rówieśników z Sokoła. Piłkarze ostródzkiego Sokoła przez 8 minut skutecznie bronili się przed liderem I ligi wojewódzkiej. W końcu jednak nie dali rady wyżej sklasyfikowanym rywalom. Długi przerzut w boczną strefę boiska, wrzut w pole karne i zamykający akcję Jakub Grębocki z pierwszej piłki pokonał bramkarza Sokoła.

Na kolejnego gola kibice czekali do drugiej połowy. Wtedy piłkarze "Apki" wykonywali stały fragment gry. Piłka została strzelona na bliższy słupek i bramkarz Sokoła drugi raz w tym meczu został pokonany.

- Sokół tak naprawdę skupił się na przeszkadzaniu w prowadzeniu gry - powiedział Marcin Babalski, trener AP. - Na szczęście szybko sobie z tym poradziliśmy, strzeliliśmy gola na 1:0. Inaczej, im dalej w las, mogłoby być coraz trudniej. Generalnie byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy.

AP Ostróda - Sokół Ostróda 2:0 (1:0)
Gole: Jakub Grębocki, Mateusz Bartnowski