Głosujmy na powstanie Przestrzeni kulturalno-wypoczynkowej w Ostródzie

2019-04-13 07:10:28(ost. akt: 2019-04-13 07:45:24)
Tak miałaby wyglądać nowa instalacja nad Jeziorem Drwęckim

Tak miałaby wyglądać nowa instalacja nad Jeziorem Drwęckim

Autor zdjęcia: Archiwum

Niedługo na cyplu nad Jeziorem Drwęckim może zostać zrealizowany projekt "Przestrzeń" - m.in. miejsce do wypoczynku i obiekt, w którym mieszkańcy będą mieli okazję tworzyć wydarzenia kulturalne i wymieniać się doświadczeniami. Od 15 kwietnia zaczyna się głosowanie na projekt zgłoszony do konkursu przez fundację ATUT.
Cypel nad Jeziorem Drwęckim przez lata kojarzony był ze spichlerzem. Zabytkowy budynek został rozebrany w latach 90 ubiegłego wieku i od tamtej pory nic się tam nie działo.Teraz to miejsce ma szansę nabrać nowego znaczenia kulturalnego, rozpoznawanego nie tylko przez mieszkańców Ostródy.

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości ATUT w Ostródzie jedyna z Warmii i Mazur, z innym organizacjami pozarządowymi z pozostałych województw w Polsce została zaproszona do Projektu LechStarter.

„Przestrzeń”, bo tak nazywa się roboczy koncept pracowni SZCZ Jakuba Szczęsnego, jednego z najbardziej znanych polskich architektów może zagościć w Ostródzie dzięki akcji LechStarter. Wspólnie z takimi miastami jak Warszawa, Szczecin czy Bydgoszcz będziemy rywalizować o umiejscowienie instalacji pozwalającej aktywizować lokalnych mieszkańców.


Program staruje 15 kwietnia i wszystko jest w rękach ostródzian mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy mogą głosować na Ostródę. Tylko dzięki Państwa głosom można otrzymać tak wspaniały prezent wart ponad 300 tys. zł. LechStarter sfinansuje tylko 3 lokalizacje więc szanse są spore, ale i konkurencja jest bardzo mocna.

Zatem głosujcie na LechStarter w Ostródzie, głosowanie potrwa w dniach od 15 kwietnia do 20 maja. Codziennie można oddać 1 głos.
Głosować można na stronie programu: www.lechstarter.pl wchodząc w zakładkę „Głosowanie”, a następnie wybierając miasto OSTRÓDA. Po wyborze miasta, aby oddać głos, należy podać swój adres mailowy oraz zaznaczyć „recaptche” (nie jestem robotem), a następnie kliknąć w link weryfikacyjny, przesłany na podany adres mailowy


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5