Strajk w szkołach. Większość dzieci pozostała w domach

2019-04-08 08:13:57 (ost. akt: 2019-04-08 08:28:21)

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka

Rozpoczął się strajk w szkołach. Większość dzieci pozostało pod opieką rodziny. Pozostałe będą miały zorganizowaną opiekę w szkołach.
W ostródzkich szkołach dyrektorzy organizują opiekę nad uczniami, bo z powodu strajku zajęć dydaktycznych nie będzie. W szkołach opieką nad dziećmi zajmują się nauczyciele, którzy nie strajkują - jest ich około 11 proc. ze wszystkich zatrudnionych w oświacie, którzy w referendum nie poparli strajku.

— W miarę potrzeb do szkół zostaną oddelegowani do pomocy w opiece nad dziećmi pracownicy z miejskich instytucji — mówi Bożena Ratajczyk, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostródzie. - To animatorzy sportu i animatorzy kultury z Centrum Kultury, Muzeum w Ostródzie, Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, czy Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej. Będą wspomagać tych nauczycieli, którzy nie strajkują i też będą zajmować się uczniami.

Dyrektorzy szkół mają zgłaszać w Wydziale Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Ostródzie potrzebę dodatkowej opieki nad dziećmi.

- Takich sygnałów od dyrektorów jeszcze nie mamy - dodaje Bożena Ratajczyk. - Z pierwszych informacji ze szkół wiemy, że do szkół przyszło dziś mało dzieci, większość pozostała w domach pod opieką rodziny. Czekamy też na szczegółowe informacje od dyrektorów, ilu nauczycieli przystąpiło do strajku. Te dane powinniśmy mieć niebawem.

W Ostródzie do strajku przystąpiły szkoły publiczne: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gustawa Gizewiusza, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Kornela Makuszyńskiego i Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

Strajkują też szkoły ponadgimnazjalne: Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego, Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego, Zespół Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa, a także Zespół Placówek Pedagogicznych.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 10 lat temu budzetowka w Grecji #2711989 | 5.172.*.* 8 kwi 2019 14:03

  byla na tym samym etapie ,Nic tylko aby wiecej i wiecej zarabiac ,Grecja miala wzrost PKB i byla na szczycie cyklu ekonomicznego.Jak przyszlo zalamanie wtedy zamykano szkoly,urzedy ,szpitale, redukowano emerytury i swiadczenia.Dzieci dostaly po plytce CD i do szkoly bez ksiazek ,Budrzetowka jast strefa nie produkcyjna i nie moze jej pociagac na dno.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Janek #2711947 | 5.173.*.* 8 kwi 2019 13:21

  Nieroby, już wy szacunku społecznego nigdy nie odzyskacie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) odpowiedz na ten komentarz

 3. eli #2711705 | 89.228.*.* 8 kwi 2019 10:10

  nauczyciele nie mószą pracować w swoim zawodzie,niech szukają bardziej płatnej pracy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. skoro tak zle to czemu #2711697 | 5.172.*.* 8 kwi 2019 10:06

   nie zmienia zawodu .W urzedzie pracy i internecie ogloszen pelno jest do wyboru.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5