Kormoran Zwierzewo hucznie przywitał się ze swoimi kibicami

2019-04-07 17:24:50(ost. akt: 2019-04-07 17:53:19)
W Zwierzewie kibice byli świadkami meczu, w który padło aż 13 goli

Autor zdjęcia: MArcin Tchórz

W drugiej wiosennej serii spotkań w grupie 2 klasy okręgowej reprezentanci gminy Ostróda zdobyli 4 punkty. Solidnie popracowali piłkarze Kormorana Zwierzewo, którzy strzelili 11 goli. Bezbramkowo na wyjeździe zremisował Płomień Turznica.
Pierwszy raz tej wiosny Kormoran Zwierzewo zagrał na własnym boisku. Zwierzewianie podejmowali Ewingi Zalewo, które do tej pory miały w dorobku jeden punkt mniej od Kormorana. Chyba nikt nie spodziewał się, że mecz zakończy się pogromem gości.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęli gospodarze. Nie minęło 7 minut, a po trafieniach Krystiana Lipińskiego i Tomasza Śnieżawskiego zwierzewianie prowadzili 2:0. Szybko stracone bramki skutecznie podcięły skrzydła zalewianom i zniechęciły do rywalizacji. Za to piłkarze ze Zwierzewa z minuty na minutę czuli się coraz lepiej i do przerwy prowadzili 5:1. Jeszcze lepiej spisali się w drugiej połowie i mecz zakończyli rekordowym zwycięstwem.

Kormoran Zwierzewo - Ewingi Zalewo 11:2 (5:1)
Gole dla Kormorana: Krystian Lipiński 3, Tomasz Śnieżawski 2, Dawid Sokołowski 2, Adrian Drozd, Łukasz Giera, Kacper Rogala, Paweł Śnieżawski

Ostatnia w tabeli Polonia Markusy spłatała psikusa ekipie Płomienia Turznica. Piłkarze z gminy Ostróda po ostatnim zwycięstwie (2:1) nad rezerwami Kaczkana Huraganu Morąg byli faworytami meczu w Markusach. Jednak na małym, nierównym, pełnym kęp boisku zdecydowanie łatwiej było się bronić niż konstruować akcje ofensywne. Płomień co prawda miał kilka strzeleckich okazji, ale niestety po żadnej z nich piłka nie wpadła do bramki. Mecz z Markusach zakończył się podziałem punktów.

Polonia Markusy - Płomień Turznica 0:0