Muzyczna wiosna w ostródzkim amfiteatrze

2019-04-05 17:43:05(ost. akt: 2019-04-05 15:47:37)

Autor zdjęcia: Centrum Kultury w Ostródzie

Folk, reggae, poezja śpiewana, hip hop – tak można będzie można się „rozerwać” kulturalnie w najbliższym czasie w amfiteatrze Ostródzie. Koncerty zespołów Kapela ze Wsi Warszawa, Cisza Jak Ta, Klitka Records ubarwią nam pierwsze dni wiosny.
W niedzielę 14 kwietnia zapraszamy na koncert zespołu Cisza Jak Ta. Od szesnastu lat zespół Cisza Jak Ta jest w nieustannej trasie koncertowej liczącej już ponad tysiąc koncertów, przemierzając kraj wzdłuż i wszerz, wszędzie współtworząc muzyczne chwile z Publicznością, którą traktują jak Przyjaciół zespołu. Mają na koncie 13 wydanych płyt, ponad 120 piosenek, setki tysięcy przebytych kilometrów i miliony wzruszeń ze spotkań ze słuchaczami.

21 kwietnia (sobota) w rytmach hip hop zagra Klitka Records prezentując utwory z drugiej płyty WYZWOLENIE oraz nowy materiał z nadchodzących projektów. Gościnnie na koncercie zagrają swoje koncerty W-armia oraz Ludzie Z Pasją, a za konsoletą niezawodny Wujas. Dla pierwszych 150 osób przy wejściu będzie czekała płyta Klitki Records - Wyzwolenie.

Z kolei 27 kwietnia zaprezentuje się zespół Kapela ze Wsi Warszawa. Kapela ze Wsi Warszawa to zespół, który od ponad 20 lat mierzy się z polskim folkiem i robi to z sukcesami w kraju i za granicą. Muzycy Kapeli odczarowali polski folk, który wcześniej kojarzył się z jarmarcznymi strojami i propagandą. Udowodnili, że ludowe motywy można wykorzystać na nowo, na światowym poziomie. Zespół zdobył dotąd m.in. 5 Fryderyków i wiele zagranicznych laurów. W ub. roku, z okazji 20-lecia grupy, Kapela ze Wsi Warszawa wydała świetną urodzinową płytę "Re:akcja Mazowiecka". Utwory z tego krążka z pewnością usłyszymy podczas koncertu w amfiteatrze.

Tydzień później 2 maja trzecia odsłona imprezy Spring Reggae Session. W marcu jak w garncu, kwiecień przeplata ale u nas już maj. Mówiąc „nas” mamy na myśli Roots Trippin Soundsystem. Znów jesteśmy w Ostródzie, a to oznacza muzyczne kłopoty. Razem z nami 2 maja, w samym centrum majówki, zadbają o nie Mic Liper rub-a-dub warrior , Dubpamina i Infinity Soundsystem. Zapraszamy pod dach amfiteatru na solidną porcje basu.
Dodatkowo przewidujemy cykl warsztatów muzycznych oraz projekcje filmów.

Szczegóły dotyczące godzin rozpoczęcia oraz możliwości nabycia biletów na te wydarzenia dostępne będą na stronach internetowych Centrum Kultury w Ostródzie, plakatach i mediach.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5