Piłkarski weekend: Sokół, Tęcza i Kormoran zagrają u siebie

2019-04-06 10:00:00(ost. akt: 2019-04-05 13:54:19)
Piłkarze Sokoła Ostróda drugi raz tej wiosny wystąpią na stadionie przy ul. 3 Maja

Piłkarze Sokoła Ostróda drugi raz tej wiosny wystąpią na stadionie przy ul. 3 Maja

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Trzy mecze będzie można obejrzeć w sobotę (6 kwietnia) w regionie na boiskach III i IV ligi oraz klasy okręgowej. Przy ul. 3 Maja w Ostródzie III-ligowy Sokół zagra z Victorią Sulejówek. W IV lidze Tęcza Miłomłyn podejmie Motor Lubawa. W okręgówce Kormoran Zwierzewo powalczy z Ewingami Zalewo.
Przed meczem 21. kolejki grupy 1 III ligi między Sokołem a Victorią Sulejówek lepszy bilans bezpośrednich spotkań ma zespół z Mazowsza. Piłkarze z Sulejówka raz pokonali ostródzian, a kolejne dwie konfrontacje między obiema drużynami zakończyły się remisami. Może zatem w sobotni wieczór przed własną publicznością Sokół odniesie pierwszą wiktorię w starciu z - nomen omen - Victorią.

Patrząc jednak na pozycje obu zespołów w ligowej klasyfikacji (Sokół 5. miejsce, Victoria 16.) faworytem na papierze są piłkarze z Ostródy. Trzeba jednak pamiętać, że podobnie wyglądało to przed tygodniem, kiedy Sokół grał z przedostatnim Mazurem Ełk, a mecz zakończył się remisem.

Jedno jest pewne, że z Victorią w zespole gospodarzy zabraknie Michała Stryjewskiego, który w Ełku obejrzał 3. i 4. żółtą kartkę w tym sezonie. Wciąż z kontuzjami zmagają się Michał Danilczyk i Wojciech Wenglorz, więc ich występ też stoi pod znakiem zapytania.

Sobotni mecz na stadionie przy ul. 3 Maja rozpocznie się o godz. 18.

Wcześniej polecamy odwiedzenie boiska w Miłomłynie. Tam o godz. 16 w meczu 19. kolejki IV ligi miejscowa Tęcza podejmie Motor Lubawa. Lubawianie zajmują drugie miejsce, a "tęczowi" też są drudzy, ale od końca. Zatem wskazanie faworyta wydaje się łatwe.

- Postaramy się sprawić niespodziankę i powalczymy o punkty, zapraszamy kibiców, bo tradycyjnie wśród posiadaczy biletów rozlosujemy atrakcyjne nagrody rzeczowe w tym pyszny tort - mówi Leszek Piekut, wiceprezes Tęczy.

Bilety na mecze Tęczy w Miłomłynie w cenie 5 zł.

Również w sobotę o godz. 16 spore emocje czekają na kibiców w Zwierzewie. Tam w meczu grupy 2 klasy okręgowej Kormoran zagra z Ewingami Zalewo. Jesienny meczy tych drużyn zakończył się remisem 4:4. Jeżeli obie ekipy utrzymały formę strzelecką z pierwszej rundy, to można spodziewać się kanonady w Zwierzewie.

Natomiast w niedzielę (7 kwietnia) na Żuławy po punkty jadą piłkarze Płomienia Turznica. Zespół z gminy Ostróda spróbuje wywalczyć drugi wiosenny komplet punktów w konfrontacji z ostatnią w tabeli Polonią Markusy.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5