Porażka siatkarek SMS na początek półfinału mistrzostw Polski kadetek

2019-03-30 08:26:53(ost. akt: 2019-03-30 08:46:26)
Kadetki SMS Ostróda przegrały pierwsze spotkanie w Poznaniu

Kadetki SMS Ostróda przegrały pierwsze spotkanie w Poznaniu

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Pierwszym rywalem siatkarek SMS Ostróda w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski kadetek był zespół Energetyka Poznań. Gospodynie turnieju mocno rozpoczęły rywalizację i bez straty seta pokonały ostródzki zespół.
Wiadomo było, że siatkarki z Poznania są bardzo mocne. Ale nadzieję na dobry wynik w meczu inauguracyjnym dawał rezultat wrześniowej konfrontacji obu drużyn, w której lepsze były kadetki z Ostródy. Niestety na własnym terenie dziewczęta z Energetyka Poznań na nic nie pozwoliły podopiecznym Michała Michalaka. Ostródzianki pierwsze spotkanie w stolicy Wielkopolski przegrały 0:3 (-19, -17, -17).

- Zagraliśmy słaby mecz, nie zagrywaliśmy agresywnie i nie utrudniliśmy w tym elemencie gry rywalkom z Poznania - ocenił trener Michał Michalak. - W sobotę jest nowy dzień i inny mecz, nie składamy broni. Będziemy walczyli.


W sobotę (30 marca) o godz. 14 kadetki SMS Ostróda zagrają z Ateną Warszawa. Ewentualne zwycięstwo w tym meczu przedłuży szansę ostródzianek na zajęcie miejsca gwarantującego awans do turnieju finałowego. Trzecie spotkanie turnieju półfinałowego w Poznaniu SMS Ostróda rozegra niedzielę (31 marca) o godz. 10 na koniec zmierzą się z MOS Warszawa.

Awans do turnieju finałowego wywalczą zespoły z pierwszych dwóch miejsc zawodów rozgrywanych w Poznaniu.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5