Siatkarze SMS Ostróda zagrają w barażach o awans do II ligi

2019-03-27 07:57:47(ost. akt: 2019-03-27 08:01:05)
Siatkarze SMS Ostróda sprawdzą się z zespołami z innych województw

Siatkarze SMS Ostróda sprawdzą się z zespołami z innych województw

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Zespół seniorów ostródzkiej SMS, który w III lidze zajął 3. miejsce zagra w turnieju ćwierćfinałowym o awans do II ligi. Jest to możliwe, ponieważ w barażach nie mogli wziąć udziału siatkarze AZS Olsztyn, którzy zajęli 2. miejsce.
Przed startem sezonu 2018/2019 trenerzy SMS zapowiadali walkę o miejsce premiowane występem w barażach i w debiucie udało im się zrealizować plan. Od początku w rozgrywkach liczyły się trzy drużyny: KPS Gietrzwałd, AZS UWM Olsztyn i SMS Ostróda. Dwa pierwsze zespoły okazały się być poza zasięgiem ostródzian, ponieważ oba dwumecze ostródzcy seniorzy przegrali. Dlatego też ostródzianie sezon zakończyli na 3. miejscu. Normalnie nie mieliby szansy startu w barażach, ale pojawiła okoliczność, która umożliwiła siatkarzom z Ostródy grę o awans.

Było to możliwe, ponieważ AZS UWM ma już jeden zespół w II lidze i nie mógł wystąpić w barażach, dlatego my wchodzimy na ich miejsce – wyjaśnił Jakub Michalak, trener SMS Ostróda.

Pierwszym etapem walki o II ligę jest turniej ćwierćfinałowy, a ten w dniach 5-7 kwietnia rozegrany zostanie w Grodzisku Mazowieckim. Rywalami ostródzian będą: Sparta Grodzisk Mazowiecki, Bestios Białystok i Stal Głowno. Do dalszej fazy rozgrywek awansują dwa najlepsze zespoły.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5