Piłkarze Sokoła Ostróda zwycięsko zaczęli wiosnę w III lidze

2019-03-18 08:05:39(ost. akt: 2019-03-18 08:10:44)
Marcin Kajca (z lewej) kapitan ostródzkiego Sokoła w Nowym Dworze zdobył gola za trzy punkty

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W Nowym Dworze Mazowieckim piłkarze ostródzkiego Sokoła rozpoczęli wiosenną walkę o ligowe punkty. Planem na mecz ze Świtem było zdobycie trzech punktów i to się udało zrealizować. Zwycięskiego gola dla ostródzkiego zespołu strzelił Marcin Kajca,
- Chcemy wygrać wszystkie mecze wiosną – zapowiadał Jarosław Kotas, trener Sokoła przed pierwszym wiosennym występem. - Wiemy, że w Nowy Dworze Mazowieckim czeka nas trudne zadanie, bo Świt potrzebuje punktów. Ale postaramy się być o jedną bramkę lepsi.

I tak też się stało. Ostródzianie na inaugurację piłkarskiej wiosny na Mazowszu sięgnęli po trzy punkty. Goście odważnie zaczęli rywalizację ze Świtem. Szybko sprawdzili formę bramkarza Świtu. Pierwsze próby były nieskuteczne. Natomiast gospodarze przed przerwą praktycznie raz poważniej zagrozili bramce Macieja Bąbla, ale ostródzki golkiper odważnym wyjściem przerwał akcję zespołu z Mazowsza.

Losy spotkania rozstrzygnęły się szybko, bo już w 12. min. W roli egzekutora wystąpił kapitan Sokoła Marcin Kajca. „Kajcowy” przymierzył zza pola karnego i bramkarz Świtu po jego uderzeniu odprowadził piłkę wzrokiem. Ostródzianie do przerwy mieli kontrolę nad meczem.

Gospodarze po zmianie stron ruszyli na bramkę Bąbla. Piłkarze z Nowego Dworu mieli kilka dobrych okazji na wyrównanie, ale w kluczowych momentach strzelali niecelnie albo w bramce dobrze radził sobie bramkarz Sokoła. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem Bąbel efektowną paradą uchronił ostródzką ekipę przed utratą gola. Ostródzianie przetrwali napór gospodarzy, utrzymali jednobramkową przewagę i zdobyli trzy punkty.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 0:1 (0:1)
0:1 – Kajca (12)
Sokół: Bąbel – Maternik, Paczkowski, Otręba, Wojciechowski, Tomkiewicz, Kajca, Lisiecki (65 Panek), Stryjewski, Siedlik (46 Dampc), Łyszyk (67 Wasiak)

Inne wyniki 18. kolejki: Kaczkan Huragan Morąg – Olimpia Zambórw 2:2, ŁKS Łomża – Znicz Biała Piska 0:3, Mazur Ełk – Pelikan Łowicz 1:2, Legia II Warszawa – Broń Radom 0:0, Victoria Sulejówek – Polonia Warszawa 2:2, Ursus Warszawa – Sokół Aleksandrów Łódzki 1:1, Legionovia Legionowo – Unia Skierniewice 0:1, Lechia Tomaszów Mazowiecki – Ruch Wysokie Mazowieckie 2:0.