Kadetki SMS Ostróda zagrają w półfinale mistrzostw Polski

2019-03-11 08:55:24(ost. akt: 2019-03-11 08:58:10)
Lechia Tomaszów dzięki minimalnej wygranej nad SMS Ostróda, zagra w półfinale mistrzostw Polski kadetów

Lechia Tomaszów dzięki minimalnej wygranej nad SMS Ostróda, zagra w półfinale mistrzostw Polski kadetów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Połowicznym sukcesem drużyn ostródzkiej SMS zakończył się ćwierćfinał mistrzostw Polski kadetek i kadetów w siatkówce. Do kolejnego etapu rywalizacji awansowała drużyna siatkarek, która zajęła 2. miejsce w rozegranych w Ostródzie zawodach.
Przez fazę grupową kadetki i kadeci SMS Ostróda przeszli jak burza. Oba ostródzkie zespoły do kolejnego etapu rywalizacji awansowały z pierwszych miejsc. Turniej w Ostródzie rozgrywany był w halach Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica. Przyzwyczajone do gry hali „Staszica” przy ul. Wyszyńskiego ekipy SMS tam gromiły wszystkich wszystkich swoich rywali.
W przypadku zespołu chłopców tak było tylko przez dwa dni ćwierćfinałowej rywalizacji. Fazę finałową zaczęli pechowo, bo porażką 2:3 z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Przed czwartym turniejowym występem przeciw Czarnym Radom mieli szansę na awans, ale musieli wygrać. Mecz pierwotnie zaplanowany w hali OCSiR przeniesiony został do ZSZ, ale i tym razem ściany nie pomogły gospodarzom. Czarni wygrali 3:0 i ostródzianie ćwierćfinał zakończyli na 3. miejscu. Do półfinału awansowali Czarni i Lechia.

Lepiej spisały się kadetki SMS, które przez trzy dni turniejowej rywalizacji były niepokonane. Dopiero w ostatnim dniu, kiedy już ostródzianki były pewne awansu do półfinału MP, przydarzyła im się minimalna porażka. Doszło do tego w pojedynku z Volleyem Wrocław. Po dwóch przegranych setach, w kolejnych podopieczne Michała Michalak odrobiły starty i doprowadziły do tie-breaka. Jednak w piątej partii zdecydowanie lepsze okazały się wrocławianki, które wygrały turniej w Ostródzie, przed drużyną SMS.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5