Kadetki i kadeci SMS Ostróda idą jak burza, mają komplet zwycięstw

2019-03-09 09:44:56(ost. akt: 2019-03-09 10:14:20)
Kadeci SMS bez straty seta awansowali do grupy finałowej

Kadeci SMS bez straty seta awansowali do grupy finałowej

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Podczas turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski w siatkówce bardzo dobrze radzą sobie kadetki i kadeci ostródzkiej SMS. Obie drużyny z Ostródy zajęły 1. miejsca w swoich grupach i mają dużą szansę na wywalczenie awansu do półfinału MP.
Na razie nie ma mocnych na gospodarzy podczas rozgrywanego w Ostródzie ćwierćfinału mistrzostw Polski kadetek i kadetów. Obie drużyny SMS wygrały swoje drugie mecze w grupowe i zajęły 1. miejsca w grupach.

Drugim rywalem kadetek SMS była Sandecja Nowy Sącz. W hali Zespołu Szkół Zawodowych im. Staszica przy ul. Wyszyńskiego ostródzianki wygrały 3:0 (14, 20, 18). Z 1. miejsca siatkarki z Ostródy awansowały do grupy finałowej i mają szansę na wywalczenie kwalifikacji do turnieju półfinałowego MP. W sobotę o godz. 14 w hali przy ul. Wyszyńskiego ostródzianki zmierzą się z Gedanią Gdańsk. Ostatni mecz ostródzkiego turnieju kadetki SMS zagrają w niedzielę (10 marca), o godz. 12.30 w hali ZSZ im. Staszica podejmą Volley Wrocław.

Do finałowej czwórki ostródzkiego ćwierćfinału awansowali też kadeci SMS. Ostródzianie beze straty seta wygrali swoją grupę i wystarczy im jedno zwycięskie spotkanie, żeby awansować do półfinału MP. W drugim grupowym występie siatkarze z Ostródy 3:0 (21, 20, 16) wygrali z Żakiem Espadonem Pyrzyce.

W sobotę ostródzianie zagrają z Lechią Tomaszów, w niedzielę zmierzą się z Czarnymi Radom.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5