Dni Europejsko-Ekonomiczne w ostródzkim Ekonomiku

2019-02-25 14:13:17 (ost. akt: 2019-02-25 14:22:07)
Laureaci konkursów oraz goście Dni Europejsko- Ekonomicznych

Laureaci konkursów oraz goście Dni Europejsko- Ekonomicznych

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Zawodowych im. S. Petöfi obchodzone były Dni Europejsko- Ekonomiczne. Tegoroczne hasło przewodnie obchodów brzmiało: „Gospodarka światowa- wolny handel czy protekcjonizm?”
Głównym organizatorem był Klub Europejski. Podjęto wiele inicjatyw mających na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów gospodarczych, z którymi boryka się UE.
W zmaganiach konkursowych uczestniczyły klasy I TE, I THO, II TS, II TEH, III TEH, III TS, które rywalizowały ze sobą na tematy unijne oraz ekonomiczne.

Odbyły się: Turniej Wiedzyo Unii Europejskiej - laureatka Marlena Świniarska kl. I TE, Test Wiedzy Ekonomicznej - laureat Adrian Gliwa kl. II TEH, Jaki to cytat? - laureatki Julia Sobotka i Sebastian Radzimiński kl. I THO, Założyciele UE i nie tylko...? - laureat Jacek Nowakowski kl. III TS. Ponadto odbyły się warsztaty gier planszowych „Gwiezdny express” oraz ekonomiczny:„ DEBT BUSTERS”. W rozgrywkach gier planszowych bezkonkurencyjni okazali się Łukasz Kamiński kl. III TEH i Bartosz Krzemiński kl. II TS. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa II TEH.

Uczniowie uczestniczyli również w wykładzie dr Tomasza Wierzejewskiego prodziekana Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie na temat „Ekonomia, a globalizacja”. Prelekcję pt. „Wolny handel, a protekcjonizm w UE wygłosiła Dorota Michowska.

Wisienką na torcie dla uczestników Dni Europejsko- Ekonomicznych był film wyreżyserowany przez ucznia Sebastiana Radzimińskiego z kl. I THO we współpracy ze Stowarzyszeniem „RzeczJasna” w Ostródzie pt. „Za i przeciw UE w opinii mieszkańców Ostródy”.
Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Komisję Europejską przedstawicielstwo w Polsce, Ostródzkie Stowarzyszenie Edukacyjne „Szansa” i Radę Rodziców ZSZ im. S. Petofi w Ostródzie.
Marta Kurek,
Agnieszka Maraszek,
Elżbieta Lipniewicz- Wątła


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Studentka #2688158 | 178.235.*.* 25 lut 2019 22:31

    Pięć lat studiowałam na UWM na Wydziale Nauk Ekonomicznych.....nie wiedziałam, że prodziekanem mojego wydziału był dr Tomasz Wierzejewski....... Co za ignorancja wobec tak wspaniałego człowieka.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5