Jeden wygrany set to za mało, juniorki SMS Ostróda odpadły z rywalizacji [zdjęcia]

2019-02-24 18:13:34(ost. akt: 2019-02-24 18:33:06)
Juniorki SMS Ostróda przegrały wszystkie spotkania w ćwierćfinale mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Siatkarką lekcją pokory był dla juniorek ostródzkiej SMS występ w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski. W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji siatkarki z Ostródy musiały przełknąć gorzką pigułkę, odpadając z dalszej rywalizacji.
Turnieje ćwierćfinałowe MP, do których zakwalifikowały się trzy zespoły juniorek z województwa warmińsko-mazurskiego pokazały, że poziom siatkówki w naszym regionie jest słaby. Żadna z trzech ekip - SMS Ostróda, Warmiss Volley Olsztyn i olsztyński Chemik - nie zakwalifikowała się do półfinałów mistrzostw kraju.

Juniorki SMS Ostróda, które są mistrzyniami Warmii i Mazur, przed własną publicznością rozgrywały turniej ćwierćfinałowy. Podopieczne Michała Michalaka w pierwszych dwóch występach na parkiecie hali OCSiR nie ugrały nawet seta. Po tych spotkaniach zakończonych porażkami 0:3, wiadomo było, że ostródzianki co najwyżej mogą powalczyć o honor.

Na koniec ćwierćfinałowej rywalizacji w meczu o 5. miejsce siatkarki SMS Ostróda zmierzyły się z Espes Spartą Warszawa. Juniorki ze stolicy, na otarcie łez, oddały ostródziankom jednego seta, ale gospodynie przegrały 1:3 i występ przed własną publicznością zakończyły na 6. pozycji.

Wyniki ostródzkich siatkarek: SMS Ostróda - SAN-Pajda Volleyball Team Jarosław 0:3 (-18, -10, -18), SMS Ostróda - UKS ZSMS Poznań 0:3 (-11, -14, -15), SMS Ostróda - Espes Sparta Warszawa 1:3 (-24, -11, 22, -21).