Rekordowe biegi lekkoatletek MLKS Ostróda na mityngu w Toruniu

2019-02-04 09:35:48 (ost. akt: 2019-02-04 09:57:25)
Biegaczki MLKS Ostróda pobiły swoje życiówki w Toruniu

Biegaczki MLKS Ostróda pobiły swoje życiówki w Toruniu

Autor zdjęcia: Archiwum MLKS Ostróda

Dwa dni po powrocie z zimowego zgrupowania w Świnoujściu biegaczki ostródzkiego MLKS wystartowały w halowym mityngu w Toruniu. W hali podopieczne Ryszarda Nowickiego wystartowały na dystansie 300 m. Wszystkie biegaczki z Ostródy uzyskały swoje rekordy życiowe.
Przez blisko dwa tygodnie lekkoatletki z Ostródy przebywały na zimowych zgrupowaniach. W Spale z kadrą województwa warmińsko-mazurskiego przygotowywała się Alicja Piechocka. A pozostałe zawodniczki MLKS pracowały nad formą w Świnoujściu.

Po powrocie ze zgrupowań trener Nowicki swoim podopiecznym dał niewiele czasu na odpoczynek. Dwa dni później ostródzianki wystartowały w mityngu halowym rozegranym w Toruniu. Tam gdzie w środę (6 lutego) na zawodach Copernicus Cup wystartuje światowa czołówka lekkoatletów dobrze zaprezentowały się biegaczki z Ostródy.

- Chciałem zobaczyć jak dziewczyny prezentują się po obozach i zaprezentowały się bardzo dobrze - powiedział trener Nowicki. - Tym razem wszystkie wystartowały na 300 metrów i pobiegły rekordowo.

Mimo że większość zawodniczek MLKS nie specjalizuje się w biegach sprinterskich, to na bieżni w Toruniu mile zaskoczyły swojego trenera. Wszystkie dziewczęta ustanowiły swoje rekordy życiowe.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5