Filmowo-patchworkowe walentynki w amfiteatrze

2019-01-28 11:48:41 (ost. akt: 2019-01-28 10:58:26)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Centrum Kultury w Ostródzie zaprasza na Filmowe Walentynki w amfiteatrze. Wstęp na to wydarzenie jest darmowy.
W sali kinowej amfiteatru wyświetlone zostanie wyświetlony film dla zakochanych. Będzie to "Mamma mia 2". Na wszystkie pary czekać będzie symboliczna lampka wina oraz mały poczęstunek - niespodzianka.

Początek seansu o godz. 18.30, przed seansem o godz. 17.30 odbędzie się wernisaż wystawy patchworku pn. "Biało-czerwona".

Jest to pokonkursowa wystawa Stowarzyszenia Polskiego Patchworku poświęcona 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jak piszą organizatorzy:
"Rok 2018 to stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pragniemy przyłączyć się do świętowania tej pięknej rocznicy – na własny patchworkowy sposób. Dlatego zaprosiliśmy do szycia patchworków w naszych barwach narodowych. W styczniu 2018 roku ogłosiliśmy konkurs na uszycie quiltu w kolorach naszej flagi, stąd nazwa „Biało-czerwona”. Można było użyć wyłącznie tkanin w różnych odcieniach obu tych barw."

Efekty będziemy mogli zobaczyć w Walentynki w amfiteatrze.
O patchworku:
Dla tych, którym patchwork kojarzy się z narzutą z kwadracików wybieranych na chybił trafił - niespodzianka. Po pierwsze, patchwork, zwany również quiltem, zdobi nie tylko narzuty i poduszki, ale również może jako tkanina artystyczna zawisnąć na ścianie. Patchwork to metoda szycia, w której łączy się małe elementy z różnych tkanin w większą całość. Pikowanie to łączenie ze sobą warstwy wierzchniej, która może być wykonana techniką patchworku, z ociepliną - wypełnieniem i warstwą spodnią. Ta technika ma za zadanie zabezpieczyć warstwę przed przemieszczaniem się, ale często jest formą wyrafinowanego zdobienia całości.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hehehehe Jebłem #2670841 | 92.238.*.* 28 sty 2019 16:26

    W sali kinowej amfiteatru wyświetlone zostanie wyświetlony film. A czy będą częstować tymi paczłorkami?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5