2019-01-16 10:25:49(ost. akt: 2019-01-16 10:31:40)
Drugi zespół SMS Ostróda pokonał ekipę Buder GA 3:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Kolejną serię spotkań mają za sobą ostródzcy siatkarze amatorzy występują w rozgrywkach I ligi organizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji. Pauzował Comfort, grał liderujący SMS I Ostróda i, jak się spodziewano, powiększył przewagę.
Pewne jest, że walka o mistrzostwo Ostródy rozstrzygnie się między prowadzącym SMS I a Comfortem. Podczas wtorkowej kolejki zawodnicy Comfortu zamienili się w sędziów. Tymczasem z szansy na powiększenie przewagi skorzystał prowadzący w I lidze pierwszy zespół SMS. Trenerzy zagrali z lubawskim Constractem i ogarnęli temat w godzinę. Szybko wygrali pierwsze dwa sety, trochę dłużej zeszło im się w trzecim. Ale wygrali 3:0, zgarnęli trzy punkty i do czterech powiększyli przewagę nad wiceliderującym Comfortem.

Młodzież występująca w SMS II w pierwszym secie niemiłosiernie męczyła się, żeby odnieść zwycięstwo nad Buder GA. W końcu jednak młodzi wygrali na przewagi, a później na dystansie trzech setów rozprawili się z rywalem i zdobyli komplet punktów.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisał też zespół OSP Ostróda. Ochotnicy zaczęli od porażki na przewagi w pierwszym secie. Później na przewagi wygrali drugą partię, a w kolejnych dwóch nie mieli już trudności i całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem OSP 3:1.