Cztery kroki nowoczesnej edukacji: Poczuj, Kreuj, Działaj, Inspiruj

2019-01-14 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-14 14:32:40)
RzeczJasna zaprasza 1 lutego nauczycieli i edukatorów na bezpłatne warsztaty Design for Change. Można poznać metody projektowania innowacyjnych rozwiązań w pracy edukacyjnej.
Design for Change to światowy ruch tworzony przez 2 miliony dzieci i młodzieży, które dzięki realizowanym samodzielnie projektom zyskują odwagę i przekonanie, że mogą zmieniać świat wokół siebie. Sercem DfC są projekty zmian realizowane przez dzieci.

Jednocześnie to dorośli – nauczyciele, edukatorzy, psychologowie, rodzice, czy wolontariusze, stają się przewodnikami - moderatorami procesów DfC realizowanych przez dzieci w 4 krokach P-K-D-I (Poczuj, Kreuj, Działaj, Inspiruj).

Ideę w Polsce zainicjowano, by wzmacniać kluczowe kompetencje takie jak komunikacja, umiejętność analizowania i wyciągania wniosków, współpraca oraz wrażliwość i poczucie odpowiedzialności wśród dzieci i młodzieży.

Program DfC może być wprowadzony wszędzie tam, gdzie jest przestrzeń i okazja do regularnych spotkań i pracy zespołowej dzieci: w szkole, świetlicy, domu kultury, klubie osiedlowym, itp.

Wykorzystując metodologię Design Thinking, program DfC oferuje prostą formułę 4 kroków zmieniającą podejście dzieci z pełnej wątpliwości postawy CZY MOGĘ? na proaktywne, świadome i odpowiedzialne TAK, MOGĘ! ...to zmienić!

W trakcie warsztatów uczestnicy: poznają i doświadczą w działaniu metodologii Design Thinking, nauczą się narzędzi metody pracy 4 kroków Poczuj, Kreuj , Działaj, Inspiruj, otrzymają scenariusze zajęć wspomagających realizowanie projektów i wdrożenie umiejętności warsztatowych w praktyce, uzyskają Certyfikat Moderatora DfC i otrzymają wsparcie doradcze / coachingowe w trakcie realizowania projektów DfC.

Jeśli uczestnicy warsztatów zrealizują ze swoimi podopiecznymi ciekawy projekt społeczny będą mieli okazję zaprezentować się na światowym festiwalu Design for Change w Watykanie w listopadzie 2019 roku.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc zapisy na warsztaty tylko przez formularz dostępny pod podanym niżej adresem do dnia 17.01.2019:
https://goo.gl/forms/qvwuAHwJaiW6orKW2

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5