Wychowankowie Internatu na Międzynarodowym Dniu Wolontariusza

2018-12-13 10:19:35 (ost. akt: 2018-12-13 10:21:43)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jak ważna jest bezinteresowna pomoc potrzebującym nie musimy nikogo przekonywać. Wolontariusz to osoba oddana, chętna do pomocy, empatyczna i konsekwentna w swoich działaniach.
W ostródzkim Centrum Użyteczności Publicznej miały miejsce właśnie obchody tego święta. Zaproszona młodzież, w tym również Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu ZSZ im. S. Petöfi i ich opiekunowie mieli zapewniona świetną zabawę prowadzoną przez animatorów.

Wspólne tańce i ciekawe konkurencje bardzo zintegrowały licznie zebranych. Odbył się również teleturniej inspirowany popularnym programem „Kocham Cię Polsko”. Po wspólnych „wyczerpujących” zabawach wolontariusze jeszcze długo rozmawiali, udzielali wywiadu lokalnej telewizji oraz jedli smaczną pizzę.

Młodzieży towarzyszyły opiekunki klubu- Alicja Sposób i Agnieszka Kołodziejska oraz koordynator szkolnego wolontariatu- Barbara Konstantynowicz. Dziękujemy młodzieży za ich pożyteczną pracę na rzecz drugiego człowieka i zwierząt oraz życzymy zapału do kolejnych działań.


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5