Wolontariusze z Klubu Ośmiu na dwudniowej konferencji w stolicy

2018-12-05 10:04:00 (ost. akt: 2018-12-05 10:16:35)
Wolontariusz z Klubu Ośmiu na konferencji w Warszawie

Wolontariusz z Klubu Ośmiu na konferencji w Warszawie

Autor zdjęcia: Agnieszka Kołodziejska

Aleksandra Kalecińska, Natalia Szulc, Cyprian Liński i Michał Mężydło — wolontariusze Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi wzięli udział w dwudniowej ogólnopolskiej konferencji dla wolontariuszy i opiekunów pt. „Ukryte zagrożenia uzależnień”.
Fundacja „Świat na Tak” zrzesza Kluby Ośmiu w całej Polsce i szerzy ideę wolontariatu oraz wychowania do wartości młodego pokolenia. Klub Ośmiu prężnie działa w internacie od 10 lat, wpaja młodzieży empatię i motywuje do pomocy słabszym. Wolontariusze odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji i wzięli udział w Konferencji w Warszawie.

Młodzież podczas tych dwóch dni m.in. wzięła udział w debacie oksfordzkiej pt.”Uzależnienia — karać czy edukować” prowadzonej przez Fundację Edukacji Społecznej. Później uczestnicy przygotowali kampanię społeczną na temat narkotyków, alkoholu i papierosów, gdzie zadaniem było nakręcenie spotu reklamowego, zaprojektowanie plakatów oraz przygotowanie przedstawienia z morałem.
Młodzież wzięła też udział w wykładzie Stowarzyszenia Karan pt.”Przekonania wobec narkotyków i ich rola w postrzeganiu zjawiska używania substancji psychoaktywnych”, warsztatach z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej Fundacji Ratownictwa Motocyklowego oraz w warsztatach animacyjnych na temat sztuki odmawiania i działania substancji psychoaktywnych.

Opiekunowie również brali udział w zajęciach oraz w spotkaniu z założycielką, prezesem Fundacji i posłanką na Sejm Joanną Fabisiak. Młodzieży towarzyszyły opiekunki klubu- Alicja Sposób i Agnieszka Kołodziejska.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5