Lider z Gietrzwałdu jeszcze za mocny dla siatkarzy SMS Ostróda

2018-11-26 10:55:36(ost. akt: 2018-11-26 10:59:47)
W Gietrzwałdzie młodzi siatkarze SMS Ostróda przegrali 1:3

W Gietrzwałdzie młodzi siatkarze SMS Ostróda przegrali 1:3

Autor zdjęcia: Archiwum KPS Gietrzwałd

W 8. kolejce spotkań III ligi siatkarzy SMS Ostróda na wyjeździe zmierzył się z prowadzącym w rozgrywkach KPS Gietrzwałd. Młodzi ostródzianie robili co mogli w Gietrzwałdzie, ale po ambitnym boju wywalczyli tylko jednego seta.
Zespół z Gietrzwałdu to w ostatnich sezonach etatowi triumfatorzy III ligi. Niestety od trzech lat bezskutecznie walczą o awans do II ligi. Debiutujący w trzecioligowych rozgrywkach SMS Ostróda do Giterzwałdu nie jechał w roli faworyta. A warto wspomnieć, że w zespole lidera występuje m.in. Michał Kądzioła, który przez lata z powodzeniem reprezentował Polskę na turniejach z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. I właśnie popularny w światku plażowiczów „Kądziu” efektywnie poprowadził grę zespołu z Gietrzwałdu. Ostródzka młodzież – tym razem wsparta przez trenerów – dzielnie stawiała opór bardziej doświadczonym i faworyzowanym rywalom. Jednak tylko w jednym secie ostródzianie zagrali twardziej, mocniej i lepiej znieśli nerwówkę w końcówce. Było to w trzeciej partii, którą SMS Ostróda wygrał na przewagi.

- Mieliśmy swoje szanse i szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy – podsumował Jakub Michalak, trener SMS. - Ale generalnie nie mamy się czego wstydzić, nasz zespół to w większości juniorzy, którzy cały czas się uczy i zbiera doświadczenie.

Po meczu 8. kolejki SMS spadł na 4. miejsce w ligowej tabeli. Następne spotkanie ostródzianie zagrają w hali OCSiR. W niedzielę (2 grudnia) o godz. 17 podejmą Pałac Kamieniec.

KPS Gietrzwałd – SMS Ostróda 3:1 (22, 20, -25, 15)

Inne wyniki 8. kolejki: Jurand Barciany – Health Revolution Elbląg 0:3, Pałac Kamieniec – AZS UWM Olsztyn 1:3, Team Cresovia Górowo Iławeckie – Energoutil Ełk 3:2, Wnglorze Volley Lidzbark Warmiński – Masuria Volley Giżycko 0:3.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5