My pytamy, kandydaci odpowiadają: Co dalej z Ostróda Reggae Festiwalem?

2018-11-02 19:22:37 (ost. akt: 2018-11-02 19:44:59)

Autor zdjęcia: Materiały komitetów wyborczych

Jest wiele ważnych spraw dla mieszkańców Ostródy. Kandydatom na burmistrza Czesławowi Najmowiczowi i Zbigniewowi Michalakowi zadawaliśmy codziennie jedno pytanie. Przed ciszą wyborczą kończymy muzycznie, czyli w rytmie reggae...
Kandydatów zapytaliśmy o to, jak widzą przyszłość Ostróda Reggae Festiwalu.

Zbigniew Michalak:
- Ostróda Reggae Festiwal to niewątpliwie jedna z największych atrakcji turystycznych Ostródy. Festiwal ten przyciąga wielu młodych ludzi z całej Polski, a także pozostałych krajów świata. Ostróda tym samym zyskuje pod względem ekonomicznym. Dlatego też uważam, że ORF powinien w dalszym ciągu być wpisany w stały kalendarz imprez miasta. Na chwilę obecną festiwal ten organizowany jest na terenie Czerwonych Koszar, jednak w niedalekiej przyszłości konieczne jest znalezienie terenu do tego typu imprez. Uważam, że doskonałą lokalizacją jest Autodrom, zmieniając nazwę np. na „Błonie ostródzkie”. Teren ten nie będzie służył jedynie festiwalowi ORF ale także innym imprezom kulturalnym bądź sportowym.

Czesław Najmowicz:
- Ostróda Reggae Festival to dziś uznana marka z dwudziestoletnią tradycją. Promuje nasze miasto i przyciąga w sezonie letnim wielu gości. O takie imprezy trzeba dbać i dlatego miasto współorganizuje Festiwal. W przyszłym roku odbędzie się jeszcze w tym samym miejscu, czyli na placu apelowym w dawnych Czerwonych Koszarach. Ta część koszar w planie zagospodarowania została ujęta jako tzw. przestrzeń publiczna. Jednak gdy wokół pojawią się firmy handlowe i usługowe, trzeba będzie Festiwal przenieść. Już o tym rozmawiamy. Jedną z proponowanych lokalizacji jest teren odkupiony przez nas od Agencji Mienia Wojskowego. Tam mogłoby w przyszłości znaleźć swoje miejsce miasteczko festiwalowe.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mic #2615936 | 178.235.*.* 2 lis 2018 21:26

    Pierdoły, może by tak powiedzieli czy zrobią coś z ulicznymi latarniami w mieście? Na tą chwilę widać tylko że świecą, na przejsciach jest ciemno jak w przysłowiowej "dupie murzyna". Dlaczego w innych miastach jest dużo jaśniejsze światło? Może nie sypią tak premiami w urzędach i stać miasta na prąd?

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5