Trzecie ligowe zwycięstwo młodzików AP Ostróda [zdjęcia]

2018-09-17 09:26:21(ost. akt: 2018-09-17 09:31:10)
Młodzicy AP I Ostróda pokonali rówieśników ze Stomilu Olsztyn

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Występujący I lidze wojewódzkiej młodzicy Akademii Piłkarskiej Ostróda zajmują 1. miejsce w grupie 2. Trzecie ligowe zwycięstwo podopieczni Grzegorza Sobotki odnieśli w meczu ze Stomilem II Olsztyn. Ostródzianie wygrali 4:1.
Młodzicy AP Ostróda sezon rozpoczęli wyjazdową porażką z Olimpią II Elbląg. Od tamtego czasu ekipa trenera Sobotki wygrała kolejne trzy spotkania ligowe i po czterech kolejkach plasuje się na 1. miejscu. Trzeci mecz młodzicy AP Ostróda wygrali na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja, gdzie zmierzyli się ze Stomilem II. Początek nie był łatwy, ponieważ pierwsze dziesięć minut to dominacja młodych olsztynian, którzy dobrze operowali piłką. Ale z czasem to gospodarze przejęli inicjatywę, którą potwierdzili jednym golem, a wynik spotkania efektownym strzałem otworzył Kacper Legęza.

Ostródzianie lepiej zagrali po przerwie szybko na 2:0 i 3:0 odpowiednio podwyższyli Bartek Kobyliński i Legęza. Czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Alan Stępień. Później trener AP dokonał kilku zmian i gościom udało się strzelić honorowego gola.

• AP Ostróda – Stomil II Olsztyn 4:1 (1:0)