Drugi remis Sokoła, pierwsze zwycięstwo Tęczy. Za nami piłkarski weekend

2018-09-03 08:50:57(ost. akt: 2018-09-03 09:48:44)
W Olsztynie Płomień zremisował 2:2 z FC Dajtki

Autor zdjęcia: Archiwum Płomienia

W 5. kolejce III ligi Sokół Ostróda stracił pierwszą bramkę w sezonie, ale zremisował z rezerwami Legii Warszawa 1:1. Pierwsze zwycięstwo w IV lidze odnieśli piłkarze Tęczy Miłomłyn. Zobaczcie co działo się w weekend na regionalnych boiskach.
Hubert Otręba to jedyny piłkarz ostródzkiego Sokoła, który w sezonie 2018/2019 strzela bramki. Mało tego świetnie też radzi sobie w formacji defensywnej, bo do kiedy występował w obronie ostródzianie grali na zero z tyłu. Ale dobre skończyło się w 6. min pojedynku z rezerwami Legii, kiedy to Sokół stracił pierwszego gola. Na szczęście pod bramką gości pojawił się rzeczony Otręba, przymierzył z głowy i Sokół zremisował 1:1.

W IV lidze dopiero w 5. kolejce pierwsze punkty zdobyli piłkarze miłomłyńskiej Tęczy. "Tęczowi" sztuki tej dokonali aż w Olecku gdzie 3:1 pokonali Czarnych. Zwycięskie gole dla miłomłynian strzelali Rafał Wyralski, Łukasz Goździejewski i Rafał Farasiewicz.

Jeden punkt wywalczyły nasze zespoły występujące w grupie 2 klasy okręgowej. Kormoran Zwierzewo na własnym boisku nie dał rady GKS Stawiguda i przegrał 1:3, a honorowego gola zdobył Paweł Dębski. Pechowo dwa punkty stracili piłkarze Płomienia Turznica. Podopieczni Radosława Teliszewskiego na sztucznej murawie w olsztyńskich Dajtkach po 23 minutach prowadzili 2:0 po trafieniach Adriana Sadowskiego i trenera. Trzy punkty były blisko, ale w doliczonym czasie gry gospodarze zdobyli wyrównującą bramkę.

W klasie A nasze zespoły grały ze zmiennym szczęściem. W grupie 2 LKS Tyrowo u siebie od 2. min prowadził 1:0 po golu Michała Rutkowskiego z GLKS Jonkowo. Jednak od 61. min goście zaczęli strzelać i tyrowainie przegrali 1:5. W Ulnowie Jastrząb Ględy przez minutę (od 66. do 67.) prowadził z miejscowym Orłem 2:1. Ale w końcówce piłkarze z gminy Łukta musieli gonić wynik i mecz zakończył się remisem 3:3. W grupie 4 Grunwald Gierzwałd na wyjeździe pokonał 4:3 Jordana Kazanice.

W sezonie 2018/2019 pierwszy raz u siebie zagrali piłkarze Kormorana Bynowo, występujący w grupie 2 klasy B. Po 30 minutach gry gospodarze przegrywali 0:3 z Wałszą Pieniężno. Pozbierali się jednak i doprowadzili do remisu 3:3. W grupie 3 Warmiak Łukta przegrał 0:3 z KS Łęgajny. Natomiast w grupie 4 trzecie zwycięstwo odnieśli piłkarze Sokoła II Ostróda, którzy 2:0 wygrali z Iską Smykówko. A Mewa Smykowo na wyjeździe przegrała 0:5 ze Startem II Nidzica.