Sokół przegrał ze Stomilem, a Płomień był lepszy od Tęczy [zdjęcia]

2018-07-23 08:41:10(ost. akt: 2018-07-23 09:11:43)
W Ostródzie piłkarze Stomilu ograli Sokoła

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Trwają letnie przygotowania piłkarzy do sezonu 2018/2019. W czwartym meczu kontrolnym Sokół przegrał z olsztyńskim Stomilem. Pierwszy sparing rozegrała IV-ligowa Tęcza Miłomłyn, która przegrała z przygotowującym się do drugiego sezonu w okręgówce Płomieniem Turznica.
Przygotowania do kolejnego ligowego sezonu są w pełni. Pierwszej sparingowej porażki doznali piłkarze ostródzkiego Sokoła, którzy na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja zmierzyli się ze Stomilem. Spotkanie przez 25 minut miało w miarę wyrównany przebieg. Później olsztynianie wypunktowali gospodarzy i odnieśli pewne zwycięstwo.

• Sokół — Stomil 0:4 (0:1)

0:1 — Lech (27), 0:2 — Tanczyk (66), 0:3 — Stromecki (74), 0:4 — Piotr Głowacki (79)

SOKÓŁ: Bąbel — Maternik, Otręba, Paczkowski, Wojciechowski, Kajca, Stryjewski, Kowalski, Lisiecki, Paprzycki, Muszyński oraz Serowiec, Panek, Wietek, Rybicki, Jodłowski, Bieńkowski, Pietkiewicz
STOMIL: Leszczyński (46 Skiba) — Kubań (46 Bucholc), Jarosz, Wełnicki (78 Dzięcioł), Szywacz (65 Dziemidowicz) — Kun (83 Wasiak), Trojak (46 Paweł Głowacki), Jegliński (46 Marcin Stromecki), Lech (46 Piotr Głowacki), Zając (46 Tanczyk) — Góral (46 Śledź, 83 Mętlicki)

Pierwszy mecz kontrolny rozegrali przygotowujący się do drugiego sezonu w IV lidze piłkarze Tęczy Miłomłyn. Miłomłynianie w liczbie 20 zawodników wybrali się do podostródzkiej Turznicy. Do przerwy pierwszy skład "tęczowych" prowadził z gospodarzami. Ale po zmianach po przerwie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się podopieczni Radosława Teliszewskiego, którzy wygrali 4:2.

Płomień - Tęcza 4:1 (1:2)
Gole dla Tęczy: Michał Kraszewski, Rafał Gołębiewski; gole dla Płomienia: Maciej Zglenicki 2, Radosław Teliszewski, zawodnik testowany