Policja podsumowuje tegoroczne obchody Dni Grunwaldu

2018-07-16 13:02:27 (ost. akt: 2018-07-16 13:06:12)

Autor zdjęcia: Policja

Za nami XXI Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. Pola grunwaldzkie odwiedziło 15 tysięcy osób. Nad ich bezpieczeństwem, jak co roku, czuwali policjanci. Jak mówią funkcjonariusze, było bardzo spokojnie i co najważniejsze- bezpiecznie.
Współpraca policjantów i organizatorów XXI Inscenizacji Bitwy pod Grunwaldem rozpoczęła się na długo przed samą imprezą. Wynikało to z potrzeby wdrożenia odpowiednich rozwiązań dotyczących organizacji ruchu pieszych i samochodów w okolicach Pól grunwaldzkich, po to, by zapewnić płynność ruchu. Aby ruch na trasach dojazdowych do pola bitwy oraz podczas opuszczania terenu imprezy odbywał się z jak najmniejszymi utrudnieniami, policjanci podobnie jak w latach ubiegłych, zaproponowali zmiany w organizacji ruchu.

Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem to czas intensywnej pracy policjantów. Dostosowując się do zabezpieczenia porządku podczas tak ważnej dla regionu imprezy, zmienia się sposób pełnienia służby przez funkcjonariuszy. Ich obecność można zaobserwować szczególnie w najbardziej newralgicznych miejscach, a do patroli służby prewencyjnej dołączają służby kryminalne.

W tym roku do miejscowych policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie ponownie dołączyły siły z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, a także funkcjonariusze wydziałów ruchu drogowego oraz policjanci z sąsiednich powiatów. Łącznie w działania związane w zabezpieczenie imprezy zaangażowanych zostało ponad 100 policjantów!

Do działań funkcjonariusze wykorzystali również Ambulans Monitoringu Wizyjnego, wyposażony w specjalistyczne kamery, które monitorowały sytuację na terenie pól grunwaldzkich. Obok niego stanął niebieski namiot- punkt informacyjny ostródzkiej Policji.

Pola grunwaldzkie w tym roku odwiedziło 15 tysięcy osób. Wszyscy obawiali się o pogodę. Od rana w całym regionie padał ulewny deszcz. Na szczęście, już kilka godzin przed rozpoczęciem inscenizacji niebo rozpogodziło się a na czas bitwy wyszło nawet słońce.

Wielotysięczny tłum, masowy ruch pojazdów na lokalnych drogach, wypełnione parkingi, liczne stragany i setki rycerzy przygotowanych do walki - policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników inscenizacji największej średniowiecznej bitwy na polach Grunwaldu. Dzięki ich zaangażowaniu, współpracy z organizatorem i odpowiedzialnemu zachowaniu uczestników - obyło się bez większych trudności w ruchu drogowym. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego i nie odnotowano poważnych zdarzeń kryminalnych. Co bardzo nas cieszy, nie dostaliśmy żadnego zgłoszenia o zagubieniu się dziecka.

Podsumowując sobotnie wydarzenia, mimo tak dużej liczby osób - kierowców i pieszych, dobra współpraca z organizatorem, zmiany w organizacji ruchu, a także zachowanie uczestników inscenizacji, spowodowały, że impreza przebiegła w spokojnej atmosferze.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. prawda #2537927 | 141.138.*.* 17 lip 2018 11:15

  w 2010 roku czynników zatoru na drogach było kilka: 1. nikt nie przewidział tylu uczestników, 2. infrastruktura nie była gotowa / wąskie drogi - bo nie było wytyczonych traktów dla pieszych, 3. niezorganizowana komunikacja zbiorowa, 4. kiepskie parkingi, 5. brak wyobrazni uczestników ruch / pod sam pomnik/, ps.: policja ch do tego miała

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. 666 #2537508 | 80.55.*.* 16 lip 2018 18:52

  Ha Ha ha "policjanci zaproponowali zmiany w ruchu" policjanci zaproponowali zmiany w 2010 roku to był pomysł policji i jedna wielka kicha. To co jest teraz to przede wszystkim działania organizatorów. Policja zawsze podpisze się pod tym co jest dobre. Policja za to wzorowo pilnowała porządku to trzeba przyznać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5