Medalowy występ w Klagenfurcie uczniów SMS Ostróda [zdjęcia]

2018-06-28 08:23:33(ost. akt: 2018-06-28 08:30:27)
Dwa złote i jeden srebrny medal wywalczyli uczniowie SMS Ostróda

Dwa złote i jeden srebrny medal wywalczyli uczniowie SMS Ostróda

Autor zdjęcia: Archiwum SMS

W austriackim Klagenfurcie odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Młodzieży. Przez kilka dni w różnych dyscyplinach sportu rywalizowało 10 tysięcy młodych sportowców. Bardzo dobrze spisali się siatkarze SMS Ostróda, którzy zdobyli trzy medale.
Doroczny turniej United World Games rozegrany został w tym roku w Klagenfurcie. W czterodniowej rywalizacji, w której uczestniczyło ponad 10 tysięcy młodych sportowców w turnieju siatkówki Polskę udanie reprezentowali uczniowie ostródzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Siatkarze z Ostródy podczas zawodów rozegranych w Austrii zdominowali rywalizację chłopców w kategoriach wiekowych U-13, U-15 i U-19.

Pracowicie, bo podczas turnieju w austriackim Klagenfurcie - gdzie przez lata rozgrywane były największe na świecie turnieje siatkówki plażowej – tegoroczne wakacje rozpoczęli uczniowie SMS Ostróda. Tym razem jednak podczas zmagań w Austrii nasi siatkarze zdominowali współzawodnictwo w hali. Podczas zawodów z cyklu United World Games ostródzianie sięgnęli po dwa złote i srebrny medal.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5