Ostróda Reggae Festival rusza już w czwartek

2018-07-01 06:00:00 (ost. akt: 2018-06-28 16:59:05)

Autor zdjęcia: Archiwum ORF

Ten festiwal ma już rzesze fanów. W tym roku wyjątkowo w lipcu rusza Ostróda Reggae Festival. Na trzech scenach wystąpi kilkudziesięciu czołowych polskich i światowych wykonawców muzyki reggae.
Cztery dni, trzy sceny, koncerty w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim i ponad pół setki wykonawców. Tak w tym roku zapowiada się Ostróda Reggae Festival, który rusza 5 lipca i potrwa do niedzieli 8 lipca. Fanom jamajskich rytmów tej imprezy nie trzeba przedstawiać, bo to największy festiwal reggae w Polsce i co roku ściąga do Ostródy kilkanaście tysięcy gości z Polski i Europy. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bo festiwal "wchodzi" w pełnoletność... Co się wydarzy z tej okazji?

— Na 18. urodziny festiwalu, mamy przede wszystkim nowe miejsce w Czerwonych Koszarach, które jest najlepszą lokalizacją ORF w historii — mówi Piotr Kolaj z Positive Music Promotion, organizator festiwalu. — Będą bardzo ciekawe koncerty m.in. Twinkle Brothers i Trebunie Tutki, to jamajsko - góralski projekt, który w tym roku obchodzi 25. rocznicę wydania płyty "Higher Heights". Ponadto wystąpi cała plejada polskich artystów na czele z Tabu, Vavamuffin, Mesajah czy Damianem Syjon Famem, ale również światowe gwiazdy muzyki reggae takie jak Gentleman czy Dub Inc. Zapowiadają się super koncerty, jak i niesamowite doznania emocjonalne.

Wśród gwiazd na Red Stage wystąpią także Macka B, Jesse Royal, Earthkry i Marla Brown. Na dużej scenie wystąpi też Czwórka Reggae Contest ORF 2018. To zespoły wyłonione w konkursie: Johny Rockers, Kompanija, Green Roots Pulse Generation oraz Boleo & Follow The Riddim, którzy właśnie wypuścili teledysk.

Ciekawym projektem muzycznym jest też Tribute to Alibabki, oddający hołd pionierskiej na polu jamajskiej muzyki w Polsce grupie Alibabki. Około 30-osobowa ekipa świetnych wokalistów i muzyków kończy prace nad niezwykłym albumem. Efekt usłyszymy na ORF.

Na festiwalu świetnie bawią się też dzieci. W tym roku w Strefie RzeczJasna na ORF na maluchów czeka Strefa Odkrywców.
— W tym roku zapraszamy wszystkie ciekawskie dzieci do Strefy Odkrywców — zapraszają organizatorzy. — Będziemy zgłębiać tajniki otaczającej nas natury. Zbadamy glebę i wodę. Sprawdzimy czy można się dobrze bawić nie mając zabawek ani nowoczesnych gadżetów. Poszukamy skarbów i rozwiążemy zagadki. Zabawimy się w badaczy, odkrywców i artystów. Z nami nie ma nudy! ❕

Podczas festiwalu zostanie też nawiązane wyjątkowe partnerstwo. Samorząd Ostródy podpisze umowę o współpracy z jamajskim miastem Ocho Rios. To też dzięki festiwalowi, bo reggae łączy ludzi.
Szczegóły na www.ostrodareggae.com

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5