Frekwencja mile zaskoczyła organizatorów cross country [zdjęcia]

2018-06-18 14:01:27(ost. akt: 2018-06-18 14:20:53)
Niełatwą przeprawę mieli motocykliści w jednym z wąwozów nad Jeziorem Górczyńskim

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ponad 120 zawodników wystartowało w zawodach cross country o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Frekwencyjny rekord ustanowili motocykliści, którzy na starcie stanęli w liczbie ponad 100. Dobrze w wąwozach nad Jeziorem Górczyńskim radzili sobie lokalni zawodnicy.
- Spodziewaliśmy się trochę ponad pięćdziesięciu zawodników, a na liście startowej pojawiło się ponad dwa razy więcej - powiedział Zdzisław Budny, prezes AMK Drwęca Ostróda, któy organizował zawody cross country. - Cieszymy się, bo znaczy to, że robimy dobre zawody, a wszystko dzięki gminie Ostróda, udostępniającej nam swój teren.

Najefektowniej wyglądała rywalizacja motocyklistów, których na starcie stanęło 108, a podzieleni byli na trzy klasy (Amator 1, Amator 2, Licencje). Wśród zawodników z licencjami najlepiej w okolicach Kajkowa radzili sobie zawodnicy z Kwidzyńskiego KM. Oba biegi wygrał Paweł Czeszejko i był najlepszy w klasyfikacji generalnej. Wysoko byli też zawodnicy AMK Drwęca Ostróda, po pierwszym biegu 3. miejsce zajął Sebastian Budny, a 4. Krzysztof Dziadko. W drugim biegu motocykliści Drwęcy zamienili się miejscami i dzięki wyższej pozycji w tym starcie w klasyfikacji generalnej na 3. pozycji był Dziadko.

Za to w klasie Amator 1 była okazja do radości po zwycięstwie w generalce zawodnika z naszego regionu. 1. miejsce wywalczył Przemysław Koszela (Enduro Grunwald), który na podium "wyprzedził" niezrzeszonego Przemysława Popko.

Najliczniejsza była klasa Amator 2. W tej klasyfikację generalną wygrał niezrzeszony Damian Szerszeniewski przed Bartosze Klarzyckim (Enduro Grunwald) i Radosławem Przybyszem (AMK Drwęca).