Zagłębie Lubin wygrało międzynarodowy turniej Ostróda Cup 2018 [zdjęcia]

2018-06-04 08:48:20 (ost. akt: 2018-06-04 08:51:54)
Zagłębie Lubin to pierwszy polski zespół, który wygrał turniej Ostróda Cup

Zagłębie Lubin to pierwszy polski zespół, który wygrał turniej Ostróda Cup

Autor zdjęcia: Kinga Tchórz

Po czterech latach dominacji drużyn z zagranicy pierwszy raz po główne trofeum turnieju U-12 Ostróda Cup 2018 sięgnęli piłkarze z Polski. Na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja triumfowali zawodnicy Zagłębia Lubin, którzy później sięgnęli też po Superpuchar.
Dwunastolatkowie z Dolnego Śląska dołączyli do Borussii Dortmund, West Bromwich Albion i Feyenoordu Rotterdam. Podczas 5. edycji Ostróda Cup piłkarze Zagłębia od początku wyglądali najlepiej na boiskach nad Jeziorem Drwęckim. W wielkim stylu z ostródzkim turniejem „przywitał się” filigranowy zawodnik Zagłębia Dawid Gap. Miał rywala przed sobą, minął go „ruletą” i z lewej nogi wpakował piłkę w okienko. Jednak w zespole z Lubina był jeszcze jeden nieoszlifowany diament Marcel Reguła, który został MVP turnieju. I warto zapamiętać te nazwiska.

Piłkarze z Zagłębia w drodze do mistrzowskiej korony przegrali tylko jedno spotkanie. Przydarzyło im się to w piątkowej fazie gier grupowych, w której 1:0 pokonała ich drużyna FC Wrocław Academy. W kolejnych dniach lubinianie nie wygrali jednego meczu, było to w grupowej potyczce z WBA zakończonej remisem 0:0.

Ale już decydującej fazie piłkarze z Lubina nie popełnili błędów. W półfinale Zagłębie 3:0 pokonało WBA. Finałowym rywalem lubinian był SEMP Warszawa, który przegrał 0:4 z „Miedziowymi”. Nie było to jedyne trofeum jakie zdobyli chłopcy z Zagłębia. W meczu o Superpuchar Ostróda Cup 2018 Zagłębie 1:0 pokonało Kosę Konstancin, która wcześniej wygrała Ligę Europy.

Ostródę w turnieju reprezentowały drużyny Sokoła i AP. Piłkarze Sokoła zajęli 16. miejsce, a zawodnicy „Apki” rywalizację w Ostróda Cup 2018 zakończyli na 13. miejscu.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5