W drugiej rundzie Ostróda Cup 2018 wszyscy stracili punkty

2018-06-02 14:18:32 (ost. akt: 2018-06-02 14:25:33)
W meczu Zagłębia Lubin (białe stroje) z West Bromwich Albion był remis 0:0

W meczu Zagłębia Lubin (białe stroje) z West Bromwich Albion był remis 0:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Poranna sesja spotkań nie wyłoniła pewniaka do zdobycia głównego trofeum podczas 5 edycji turnieju piłkarskiego U-12 Ostróda Cup. W sobotnie przedpołudnie nikt nie zdobył kompletu punktów. W lidze mistrzów zagrają trzy ekipy zagraniczne, trzy akademie ekstraklasy i dwie drużyny z Warszawy.
Poranna sesja rozgrywana w rosnącym upale z kolejnym meczem dawała się we znaki młodym piłkarzom biorącym udział w Ostróda Cup 2018. W grupie A dobrze poradziło sobie Zagłębie Lubin. Po dwóch pewnych zwycięstwach w trzecim meczu zagrało na remis (0:0) z West Bromwich Albion i te drużyny zagrają w Lidze Mistrzów. Znicz Pruszków i GTS Pruszcz Gdański wystąpią w Lidze Europy.

W grupie B najlepiej poradził sobie Drukarz Warszawa, który dzień wcześniej w swojej grupie zajął 4. miejsce. Drugie miejsce w LM wywalczył SEMP Warszawa. A ekipom FC Wrocław Academy i AP Ostróda przyjdzie w sobotnie popołudnie zagrać w LE.
Remisy i wysokie zwycięstwa przeplatały się w rywalizacji grupy C. Nazwana „ekstraklasową” została zdominowana przez akademie z Ekstraklasy. Z pierwszego miejsca do LM awansowała Wisła Płocka przed Jagiellonią Białystok. Do rozgrywek LE trafiły Lechia Gdańsk i Sokół Ostróda.

W grupie D w sześciu meczach padły zaledwie cztery bramki. W ostatniej serii spotkań po zwycięstwie 2:1 nad Bukowyną Czerniowce 1. miejsce zapewnił sobie Liverpool FC. A z pozycji wicelidera do LM awansowały Karpaty Lwów. W popołudniowych meczach LE zagrają Kosa Konstancin i Bukowyna.

Sesja popołudniowa na przy ul. 3 Maja rozpocznie się o godz. 15.

W Lidze Mistrzów zagrają, grupa 1: Zagłębie Lubin, SEMP Warszawa, Wisła Płock, Karpaty Lwów; grupa 2: Drukarz Warszawa, West Bromwich Albion, Liverpool FC i Jagiellonia.

W Lidze Europy wystąpią, grupa 1: Znicz Pruszków, AP Ostróda, Lechia Gdańsk, Bokwyna Czerniowce; grupa 2: FC Wrocław Academy, GTS Pruszcz Gdański, Kosa Konstancin, Sokół Ostróda.

O godz. 18.20 rozegrany zostanie mecz pokazowy między drużynami Trenerów a Przyjaciół Ostróda Cup 2018.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5